God of War Ragnarok, PS4 için de gelebilir

PlayStation 5’in gelişiyle birlikte, yeni nesil oyunların PlayStation 4 için gelip gelmeyeceği merak ediliyor. God of War Ragnarok da şüphesiz bu oyunlardan biri. Serinin yaratıcısı David Jaffe’ye göre God of War Ragnarok, hem PS4, hem de PS5 için piyasaya sürülebilir.

David Jaffe, YouTube’da yayınladığı bir videoda; bir God of War yayını sırasında Ragnarok’un nesiller arası olacağı şeklinde öne sürdüğü yorumlarının medya tarafından farkedildiğini ve gerçekler olarak yansıtıldığını açıkladı. Jaffe, Santa Monica Studio’nun planlarından haberdar olmasa da, God of War Ragnarok’un nesiller arası olarak geleceğine kuvvetle inandığını söyledi.

God of War’un yaratıcısı, nesiller arası oyunlara karşı çıkanları eleştirdi

God of War: Ragnarok

God of War’un yaratıcısı Ragnarok hakkındaki bu yorumlarını, Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan’ın açıklamalarına ve basında okuduklarına dayandırdığını belirtti. Jaffe, ayrıca God of War Ragnarok söz konusu olduğunda, Sony’nin milyonlarca PS4 oyuncusunu görmezden gelmesinin mantıklı olmayacağını savundu ve oyunların nesiller arası olması fikrine karşı çıkanları eleştirdi.

David Jaffe, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “God of War Ragnarok PS4 ve PS5’e mi geliyor? Demek istediğim, neden olmasın?! Ancak bazı oyuncular bu olasılığa üzülüyor. Öyleyse bunun hakkında sohbet edelim! Ayrıca God of War hayranlarının gerçekten endişelenmesi gereken bir şeyi tartışacağız…” diyerek söz konusu YouTube videosunun linkini paylaştı. Jaffe, yeni oyunun PS4’e gelmesi gerektiğini sıkı bir şekilde savunanlardan ve bu, God of War hayranları için umut verici.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, PlayStation 5’in lansman oyunu olmasının yanı sıra PS4 için de piyasaya sürüldü. Ayrıca Horizon Forbidden West de nesiller arası olarak duyuruldu. Diğer yandan sadece PS5 için duyurulan birinci parti oyunlar da var. Sony, Gran Turismo 7 ve Ratchet & Clank: Rift Apart‘ın sadece PS5’e özel olacağını duyurdu. Yine de God of War Ragnarok için umut var. Konsol devi, PS4 topluluğunu Kratos’un destansı macerasından koparmak istemeyebilir.

God of War Ragnarok hakkında şimdilik çok az şey biliniyor. Sony, oyun hakkında konuşmaya hazır değil gibi görünüyor. Şimdilik elimizde sadece oyunun logosunu ortaya çıkaran bir teaser var. PlayStation 5 Showcase etkinliğinde gösterilen teaser’ı buradan izleyebilirsiniz.