Sony, God of War Ragnarok hakkında konuşmaya hazır değil

Sony, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve Horizon Forbidden West’in hem PS4 hem de PS5’e geleceğini açıkladığından beri nesiller arası oyunlar için beklentiler arttı. Peki yeni nesilin en çok beklenen oyunlarıdan God of War Ragnarok, platformlar arası bir oyun olabilir mi? Meraklı bekleyiş sürüyor, ancak Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su ve Başkanı Jim Ryan henüz herhangi bir ayrıntıyı paylaşmaya hazır değil.

The Telegraph tarafından yakın zamanda yapılan röportajda Jim Ryan’a PS5 ve PlayStation markası hakkında birkaç soru yöneltildi. Ryan, SIE Santa Monica Studio’nun bir sonraki God of War oyunu ile ilgili sorulara doğrudan cevap vermeyi reddetti. SIE Başkanı, yeni maceranın hangi platformlara geleceği sorulduğunda, “Üzgünüm. Bugün bu konuda söyleyecek hiçbir şeyim yok.” dedi.

Yeni God of War oyunu hala perde arkasında

God of War Ragnarok, Sony’nin Eylül ayında gerçekleştirdiği PlayStation 5 Showcase canlı yayınının sürprizlerinden biriydi. Sony ve Santa Monica Studio, Kratos’un yeni macerasının 2021 yılında geleceğini duyurmasına rağmen ne oyunun ismini açıkladı ne de hikayesine dair bir detay verdi. Proje, sessiz sedasız ilerliyor ve bu yüzden, platform bilgilerinin verilmemesi normal.

Sony, topluluğu bölmemek için çapraz platforma sıcak bakabilir veya PS5’e geçişi hızlandırmak için oyunu yeni nesil konsola özel yapabilir. Ragnarok temalı yeni oyunun yayınlanan ilk teaser’ını buradan izleyebilirsiniz. Yayınlanan video, sadece oyunun kış temalı olduğunu ve Kratos’un kuzey topraklarında yeni bir hikayeyle döneceğine işaret ediyor. Daha fazlasını öğrenmek için ne yazık ki bir süre daha bekleyeceğiz.

Jim Ryan, röportajın başka bir kısmında Sony’nin birinci parti oyunlar için belirlediği 70 dolarlık fiyat etiketinin adil olduğuna inandığını belirtti. Oyun geliştirme sürecinde artan maliyetler, oyunların fiyatına yansıdı. Muhtemelen yeni nesilde ilerledikçe fiyatlarda artış eğilimi devam edecek.