Gran Turismo 7 sadece PS5’e özel olacak

Sony kısa süre önce “Yeni ve Gelecek Oyunlar” başlıklı yeni fragmanını yayınladı. Fragmanda oyunlardan görüntülerin yanı sıra çeşitli bilgiler veriliyor. Ayrıca Gran Turismo 7‘nin sadece PS5’e özel olacağı ve bazı oyunların ne kadar süre PlayStation’a özel olacağı da belirtiliyor.

Gran Turismo 7, Haziran ayında PlayStation 5 için piyasaya sürülecek. Bu zamana kadar PS4 sürümünden söz edilmemişti. Yeni fragmanda yer alan tüm nesiller arası oyunlar, PS4’te de mevcut olduklarını belirten PlayStation Exclusive etiketiyle açıklanıyor. GT7’nin ise sadece PS5’e özel olacağı görülüyor.

PS5’e gelecek oyunları tanıtan yeni fragman:

Fragman Gran Turismo 7 ile birlikte sınırlı süreliğine PS5’e özel kalacak oyunlara da değiniyor. Örneğin Deathloop ve Ghostwire: Tokyo, çıktıktan sonra 12 ay boyunca konsolda PS5’e özel olacak. Yine Project Athia da piyasaya sürüldükten sonra 24 ay boyunca yeni nesil konsolda kalacak.

Sony daha önce Horizon Forbidden West‘in önümüzdeki yıl hem PS5 hem de PS4 için geleceğini duyurmuştu. Diğer yandan Ratchet & Clank: Rift Apart ve Destruction Allstars 2021’de gelecek ve yalnızca PS5’te oynanabilecek. Resident Evil Village, Call of Duty: Black Ops Cold War ve NBA 2K21 ise fragmanda yer alan, ancak PlayStation’a özel olmayan oyunlar arasında.

Gran Turismo 7’nin 2021 yılının başlarında geleceği daha önce yayınlanan bir fragmanda duyuruldu. Ancak daha sonra Sony, o kısmı sadece oyunun geliştirilme aşamasında olduğunu belirtecek şekilde değiştirdi. Bu nedenle resmi açıklama gelene kadar çıkış tarihi hakkında yorum yapmak zor olacak. Gran Turismo 7

PS5’e özel Gran Turismo 7 ile ilgili yeni duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Yeni nesil PS5 hakkındaki tüm haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.

yorum Yap