God of War: Ragnarok 2021’de geliyor: İlk teaser yayınlandı

Sony’nin dün gece gerçekleştirdiği PlayStation 5 Showcase canlı yayınının sürprizlerinden biri God of War: Ragnarok oldu. Etkinlikte gösterilen kısa bir teaser, oyunun 2021’de yeni nesil konsola geleceğini ortaya koyuyor. Kratos’un kuzey topraklarındaki yeni macerası hakkında detaylar açıklanmadı.

Yayınlanan video, sadece oyunun kış temalı olduğunu ve kuzey topraklarında yeni bir hikayeyle döneceğini ortaya koyuyor. Aslında henüz oyunun ismi bile açıklanmadı. Tahminler yeni oyunun God of War 2, The Last of Us’ın devam oyunu tarzı Part II veya Ragnarok ek adıyla gelebileceği yönünde. Daha önce ortaya çıkan raporlar, Ragnarok hikayesiyle gelebileceği üzerinde duruyordu. Görünüşe bakılırsa sızıntılar büyük ölçüde doğru çıktı.

God of War: Ragnarok

2018’de çıkan God of War, Kratos‘un orijinal oyunlarda vardığı noktanın devamı niteliğindeydi. Kahramanımız, üçlemedeki olaylardan bir şekilde kurtulduktan sonra İskandinavya’ya gitti. Orada yeniden evlendi ve Atreus isminde bir oğlu oldu. Hayatını Tanrılardan uzakta yeniden inşa etti. Elbette dünyadaki mitolojik efsanelerden çok uzun süre uzak kalamayacağı belliydi. Ragnarok temalı hikayenin nereye doğru ilerleyeceği henüz bilinmiyor.

Santa Monica Studio, heyecanla beklenen yeni oyunu 2021’de PlayStation 5 için piyasaya sürmeyi planlıyor. Şimdilik elimizde oyunun donmuş bir logosu dışında herhangi bir bilgi yok. “Ragnarok is coming” sloganı, Kratos ve Atreus’un üstlendiği zorlu yolculuğun sonunda İskandinav hikayesine ilk adımı atabileceğini gösteriyor. Detaylar açıklandığında sizlerle paylaşacağız. Şimdi sizleri yeni teaser videosuyla baş başa bırakalım.

God of War: Ragnarok için gösterilen video:

Sony, PlayStation 5 Showcase canlı yayını sırasında standart PS5 ve PS5 Digital Edition’ın çıkış tarihi ve fiyatlarını da açıklandı. Yeni nesil konsol, bölgelere göre kademeli olarak piyasaya sürülecek. Ayrıca konsolla birlikte satışa sunulacak aksesuarların da fiyatları belli oldu.