PS4 sistem yazılımı güncellemesi 8.01 yayınlandı

PS4 sistem yazılımı güncellemesi 8.01 yayınlandı
PlayStation 4, yeni nesil PS5'in gelişinin ardından ilk sistem yazılımı güncellemesini aldı. Yeni güncelleme PS4 sistem yazılımını 8.01 sürümüne yükseltti. Artık konsollarda yeni dönem başladı ve PS4 için gelen güncellemeler...

PlayStation 4, yeni nesil PS5'in gelişinin ardından ilk sistem yazılımı güncellemesini aldı. Yeni güncelleme PS4 sistem yazılımını 8.01 sürümüne yükseltti. Artık konsollarda yeni dönem başladı ve PS4 için gelen güncellemeler büyük değişimler sunmuyor.

PS4'e gelen 8.01 güncellemesi tahmin edebileceğiniz üzere yenilikler sunmuyor. Yaklaşık 477 MB boyutunda ve sistemin genel performansını iyileştirmek için yayınlandı. Yani PS4 kullanıcılarının indirip yüklemeleri kısa sürüyor. PlayStation'ın sitesindeki güncelleme notu yine bildiğimiz gibi ve "Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansını iyileştirir." şeklinde.

PS4, PlayStation 5'in gelişinin ardından ilk güncellemesini aldı

PS4 ve PS5

PS4 sistem yazılım güncellemesi, PlayStation 5'in lansman sonrası ilk güncellemesini almasından bir gün sonra geldi. PS5 için gelen güncelleme de sistem performansını iyileştirmeye yönelik ve yalnızca 868 MB boyutundaydı. Yakın zamanda PS4'e gelen PS5 Uzaktan Oynatma (Remote Play) uygulaması aracılığıyla konsollar arasıda köprü kurulmuştu.

PlayStation 4 kullanıcıları Uzaktan Oynatma uygulaması sayesinde PS5 konsollarına ve yeni nesil oyunlarına başka bir konumdan erişebiliyor. Konsolların birbirinden uzakta olması durumunda istediğiniz yerden oyunlarınıza ulaşabilmek yararlı bir özellik. Sony'nin gelecekte daha fazla Uzaktan Oynatma özelliği eklemeyi planlayıp planlamayacağını göreceğiz. Sony, yeni nesile geçişi hızlandırmak istese de, PS4 topluluğunu ciddiye alıyor ve konsolu bir süre daha desteklemeye devam edecek.

PS4 için yayınlanan son büyük güncelleme 8.00 sürümüydü. Sistem yazılımı güncellemesi 8.00; yeni avatarlar, Grup ve Mesajlarda yapılan değişiklikler, 2 adımda doğrulama yenilikleri ve daha fazlasını içeriyordu. Ayrıca hızlı menüde mikrofonları sessize almayı sağlayan bir özellik ve Remote Play uygulamalarına güncelleme de geldi. Yapılan son değişikliklere buradan göz atabilirsiniz.

PlayStation 5 bugün itibarıyla Türkiye de dahil olmak üzere küresel lansmanını yaptı. Yeni nesil konsol şu anda 8.299 TL fiyat etiketiyle satışta. Şu anda ülkemizde sadece disk sürücülü versiyon mevcut ve Digital Edition modeli 2021'de piyasaya sürülecek. PS5 için gelen tüm haber ve duyuruları buradan alabilirsiniz.