PS5, stokların tükenmesinin ardından fahiş fiyatlarla karaborsaya düştü

PlayStation 5, dün itibarıyla (19 Kasım) Türkiye ile birlikte tüm dünyada piyasaya sürüldü. Yeni nesil konsol, stok sınırlamaları ve oyuncuların ilgisi nedeniyle kısa sürede tükendi. Hal böyle olunca fırsatçılara gün doğdu ve PS5, çeşitli e-ticaret sitelerinde fahiş fiyatlarla karaborsaya düştü.

PS5 tüm dünyada stok sorunlarıyla karşılaştı. Sony, yıl sonuna kadar daha fazla konsol piyasaya sürmek için yoğun bir şekilde çalıştığını açıkladı. Ancak yeni nesil konsolu satın almayı başaranlar, krizi fırsata çevirmeye çalışıyor. PlayStation 5’in fiyatı bazı sitelerde 15.000 TL‘ye kadar ulaşıyor. Uzun süren bekleyişin ardından oyun severlerin zaafından yararlanmak isteyenler, konsolun fiyatını neredeyse iki katına kadar yükseltti.

PlayStation 5 için fahiş fiyatlar isteniyor

PlayStation 5 karaborsa

Yukarıda görebileceğiniz üzere PlayStation 5 fiyatları, 8.299 TL‘lik tavsiye edilen satış fiyatının epey üzerinde. Üstelik bazı aksesuarlar da aynı şekilde yüksek fiyatlardan satılıyor. Tavsiyemiz bir süre daha sabredip, Sony’nin stokları yeniden doldurmasını beklemeniz yönünde. Sadece Türkiye’de değil dünyada da aynı sorunlar yaşanıyor. Bazı ülkelerde konsolun fiyatı 30 bin dolara kadar çıkıyor…

Sony’nin gönderimlere ne zaman başlayacağı şimdilik bilinmiyor. Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, şirketin yıl sonuna kadar daha fazla PlayStation 5 piyasaya sürmek için çok çalıştığını söyledi. Ayrıca oyunculardan gelen talep ve ön sipariş sayısının Sony’yi şaşırttığını öne sürdü. Diğer yandan PS5 anavatanı Japonya’da ilk dört günde 118 bin adet sattı. Bu rakam PS4 lansmanında yapılan satıştan oldukça geride. Rakamlara ve detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bu tarz ilanlarda fiyatın fahiş olması bir yana, dolandırıcılık ihtimalini göz önünde bulundurmanızı ve güvenilir yerlerden satın almaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Hatta PlayStation 5 sahibi olmanın nasıl bir his olduğunu merak ediyorsanız PS5 Simulator adlı oyunu deneyebilirsiniz 🙂

yorum Yap