PlayStation 5 alamadım diye üzülmeyin: PS5 Simulator çıktı

PlayStation 5 artık dünya çapında piyasaya sürüldü ve birçok kişi, yeni nesil konsolda oyun oynama fırsatına erişti. Ancak daha büyük bir kesim gerek stok sınırlamaları, gerekse maddi boyutundan dolayı konsolu alabilecek kadar şanslı değildi. Eğer PS5 alamadıysanız üzülmeyin, PS5 Simulator acınızı hafifletmeye yardımcı olacak.

Geliştirici Alex Grade, konsola sanal olarak sahip olmanıza olanak tanıyan PS5 Simulator adlı ücretsiz bir PC oyunu yayınladı. Oyunda sistemi kutusundan çıkarıp kurarak, hatta konsolun ultra hızlı SSD’si sayesinde ışık hızında oynayarak PS5 sahibi olmanın nasıl bir his olduğunu deneyimleyebiliyorsunuz.

PS5 Simulator: PlayStation 5 alamayanlar için

PS5 Simulator, oyun

Geliştiricinin esprili yorumu ile oyunun resmi açıklaması şöyle: “Yeni PS5 için sabırsızlanıyorsunuz, ancak henüz alamadınız mı? Daha fazla beklemeyin, nihai PS5 deneyiminiz burada! Kötü kablo yönetimi, yerlerdeki atıştırmalıklar ve AAA olmayan oyunlarla bir sonraki oyun konsolunuzu bozmamaya çalışın!”

PS5 Simulator’da kapınıza kadar gelen yeni nesil konsolu ve DualSense kontrol cihazını kutusundan çıkararak kurabiliyorsunuz. Bu noktada etrafınızdaki objeleri kullanarak kutuyu açmak, DualSense’i şarj istasyonuna bağlayarak oyuna hazır hale getirmek, konsolu TV ve prize bağlamak gibi görevleri tamamlamaya çalışıyorsunuz. Ancak kontrollerin ve özellikle de priz kullanımının zor olması nedeniyle sinir bozucu anlar yaşayabilirsiniz.

PS5 Simulator oyunu

PS5 Simulator’un özellikleri:

  • RTX olmadan birinci sınıf gerçekçi grafikler
  • Fizik neredeyse her yerde. (Newton bundan memnun değil)
  • PS5’inizi şimdiden oynamaya başlayın
  • Kötü kablo yönetimi deneyime dahil. (Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi)

Sistem gereksinimleri

  • PS5 sahibi olmamak
  • Windows 7,8,10 veya üzeri
  • Dört çekirdekli Intel veya AMD işlemci, 2,5 GHz veya daha hızlı
  • NVIDIA GeForce 470 GTX veya AMD Radeon 6870 HD serisi ekran kartı veya üstü
  • 4 GB RAM

PS5 Simulator sadece 947 MB ağırlığında ve henüz yeni nesil konsolu alamadıysanız kendinizi biraz daha iyi hissettirebilir. Diğer yandan PS4 kullanıcıları daha şanslı. En azından Assassin’s Creed Valhalla, Call of Duty: Black Ops Cold War ve Marvel’s Spider-Man: Miles Morales gibi yeni oyunları oynayabiliyorlar. Ancak oyun fiyatlarındaki artış göz önüne alındığında, aslında oyun simülatörü de yapılsa fena olmaz.

PS5 Simulator‘u buradan indirebilir ve bilgisayarınızda oynayabilirsiniz. PS5 dün itibarıyla küresel lansmanını yaptı. Yeni nesil konsol artık Türkiye’de ve disk sürücülü modeli 8.299 TL’den satılıyor. Daha uygun fiyatlı olan Digital Edition modeli 2021’de gelecek. PS5 için gelen tüm haber ve güncellemeleri buradan takip edebilirsiniz.