PlayStation 5, oyun ve içerikleriyle en iyi nesil olacak

PlayStation 5, oyun ve içerikleriyle en iyi nesil olacak
PlayStation 5 şimdiye kadar duyurulan oyunlarla lansmanda hızlı ve iddialı bir başlangıç yapacağını gösterdi. Sony Interactive Entertainment Kıdemli Başkan Yardımcısı ve küresel pazarlama başkanı Eric Lempel, PS5 oyunlarına...

PlayStation 5 şimdiye kadar duyurulan oyunlarla lansmanda hızlı ve iddialı bir başlangıç yapacağını gösterdi. Sony Interactive Entertainment Kıdemli Başkan Yardımcısı ve küresel pazarlama başkanı Eric Lempel, PS5 oyunlarına güvendiğini ve PlayStation tarihindeki en iyi başlangıç olacağını söyledi.

PlayStation 5, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Horizon Forbidden West ve Ratchet & Clank: Rift Apart ve Gran Turismo 7 gibi birinci parti oyunlarıyla yeni nesilde oyunculara sürükleyici bir deneyim yaşatacak. Ayrıca dünya çapındaki büyük stüdyolar şimdiden yeni oyunları ve Sony'nin platformuna özel içeriklerini açıklamaya başladı. Lempel'e göre tüm bunlar PS5'i PlayStation tarihinin en iyisi yapacak.

PlayStation 5 için daha fazla oyun ve içerik yolda

PlayStation 5, PS5, oyunlar

Games Industry'e konuşan Lempel, şirketin birinci parti stüdyolarından ve dünya çapındaki üçüncü parti ortaklıklarından doğan pek çok gelecek vadeden içerik olduğunu ve henüz hepsini ortaya koymadıklarını belirtti. SIE yöneticisi, yaptığı açıklamada şunları aktardı:

"PlayStation 5'in tüm özelliklerinin ötesinde, onu gerçek bir yeni nesil ürün yapan şey içeriklerdir. Lansmanda ve sonrasında gelecek içerikler inanılmaz derecede heyecan verici. Bunun PlayStation tarihinde, Worldwide Studios gruplarımız ve dünyanın her yerinden farklı yayıncılardan ortaklarımız arasında gördüğümüz en iyi liste olduğunu söyleyebilirim. Bu içeriğin bir kısmını açığa çıkardık ve doğal olarak daha fazlası da gelecek. Geliştiricilerin platformla etkileşimi ve yeni deneyimleri bilinen ve hiç duyurulmamış markalarla sunma yolları inanılmaz derecede heyecan verici."

playstation 5, ps5, dualsense,dokunsal geri bildirim

Aynı şekilde geliştiriciler de PlayStation 5'in gelişi için heyecanlı. PS5'e oyun geliştiren stüdyolardan bazı isimler, DualSense kontrol cihazının, dokunsal özellikleriyle sürükleyici bir oyun deneyimi vadettiğini ortaya koydular. Lempel, "Demon's Souls ekibi, geçmiş oyunlarda heyecan verici olmayan basit şeyleri bile bu özellikleri kullanarak duyusal bir deneyime dönüştürebileceklerini keşfetti. Geçmiş özelliklerin hiçbir şekilde şekilde bunları sunamadığını söylediler. Kapıyı açma, metallerin çarpışması veya elinizde ateş çıtırtılarını hisetme imkanı vermiyorlardı." dedi.

PlayStation 5 yılın sonuna doğru oyuncularla buluşacak. Konsolun lansmanı, koronavirüs salgınının getirdiği tüm zorluklara rağmen ertelenmeyecek. Sony'nin yeni nesil konsolu için yayınladığı ilk reklamı buradan izleyebilirsiniz. Konsol devi, donanımının çıkış tarihine, fiyatına ve ön sipariş bilgilerine dair detayları hala açıklamadı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir