PlayStation 5’in ilk reklam videosu yayınlandı: Oyunun Limiti Yok

Sony, PlayStation 5 için ilk dijital reklamını sosyal medya kanallarında yayınladı. “Oyunun Limiti Yok” sloganıyla gelen video, yeni nesil konsolun çığır açacak özelliklerine odaklandı. PS5 reklamı, DualSense kontrol cihazının ve 3D ses sisteminin oyunculara sunacağı sürükleyici oyun deneyimine odaklanıyor.

Küresel olarak yayınlanan reklam videosu, DualSense’in dokunmatik geri bildirim özelliğine vurgu yaparak, PlayStation 5’in daha fazlasını hissedeceğimiz bir dünya sunacağını belirtiyor. Ardından oyuncuların Tempest 3D Ses Teknolojisi ile adeta sesle görebilecekleri bir deneyim yaşayacakları söylüyor. Son olarak DualSense’in uyarlanabilir tetikleri için bir ok atma sahnesi gösterilerek, “Burada güç parmaklarının ucunda” sözlerine yer veriliyor.

PS5 reklamı, konsolun sürükleyici oyun deneyimine odaklanıyor

PlayStation 5, reklam

Sony, video boyunca PlayStation 5 konsoluna yer vermiyor ve canlandırma görüntüleri üzerinden, konsolun daha derin bir oyun deneyimi sunan özelliklerine dolaylı olarak vurgu yapıyor. Sadece son sahnede konsolun standart disk sürücülü versiyonu ve Dualsense kontrol cihazı gösteriliyor.

Diğer yandan PlayStation Blog‘da yayınlanan yeni bir makalede, Horizon: Forbidden West, Spider-Man: Miles Morales, Ratchet & Clank: Rift Apart, Gran Turismo 7, Astro’s Playroom, Godfall ve Sackboy gibi birinci ve üçüncü parti oyunların geliştiricileri, PS5’in yenilikçi teknolojilerinin nasıl daha sürükleyici deneyimler yaratmalarına izin verdiğini açıklıyor.

PlayStation 5 için yayınlanan ilk reklam videosu:

Reklam videosu, bu ayın sonlarına doğru yapılacağı konuşulan çevrimiçi PlayStation 5 etkinliğine referans veriyor olabilir. Önümüzdeki haftalarda gelecek duyuru ve güncellemeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.