Mortal Kombat 11 soundtrack albümü yayınlandı

Mortal Kombat 11’in müzikleri gizemli ve karanlık temasıyla ilgi çekici. NetherRealm Studios ve WB Interactive Entertainment oyunun sevenleri için çeşitli müzik servislerinden dinleyebilecekleri Mortal Kombat 11 (Original Soundtrack) albümünü duyurdu. Albümde besteci Wilbert Roget II ve MK11 müzik ekibinden toplam 36 parça yer alıyor.

Dinlemek isteyenler Mortal Kombat 11 (Original Soundtrack) albümüne Spotify, Apple Music, Deezer, Tidal ve Napster gibi popüler müzik servislerinden erişebilirler. Albümün mevcut olduğu platformların tam listesini burada bulabilirsiniz.

Besteci Roget Mortal Kombat 11 müzik albümünün oluşumu ve aldığı ilhamlar hakkında Esquire‘e konuştu:

“Sevilen bir seri için yapılan her bir yeni proje yeni bir zorluk. Ancak Mortal Kombat 11’i bestelerken, özellikle serinin hayranı olarak sıra dışı bir pozisyondaydım. Günümüzdeki rekabetçi dövüş oyununun hayranı olmamın yanı sıra, oyunlara ve 20 yıl öncesine ait müziklere aşina olmam, oyun topluluğu, hangi müzikal yaklaşımın en iyisi olacağını belirlememe yardımcı oldu.

Mortal Kombat 2 ve 3’ün besteleri, bu film müziğindeki en önemli etkilerden bazılarıydı ve senfonik orkestrayı Doğu enstrümantasyonu ve çeşitli elektronik prodüksiyon türleriyle birleştirdiler. Sadece klasik Hollywood tarzı düzenlemelerle değil, aynı zamanda detaylı analog donanım sentezinin yanı sıra dünya enstrümanları ve vokalleri de içeren bu yaklaşımı genişlettim. Karakter çeşitliliği nedeniyle sadece Doğu Asya enstrümanlarını (guzheng ve xiao gibi) değil, aynı zamanda Orta Doğu, Kuzey Afrika, Ermeni enstrümanlarını ve hatta İskandinav ‘kuling’ vokallerini kullandım.”

Mortal Kombat 11 çıktıktan kısa süre sonra 2019 yılının en çok satan oyunu Kingdom Heart III’ü tahtından etmişti. Oyun seri tarihinin en başarılı lansmanını yaparak rekor kırdı.

Son olarak, Mortal Kombat 11 – Kombat Paketi‘nin ilk karakteri Shang Tsung ay başında yayınlandı. Ayrıca Shang Tsung’un ardından gelecek Sindel, Spawn ve Night Wolf onaylandı. Bilinmeyen diğer iki karakterin Evil Dead serisinden Ash Williams ve Batman’in ezeli düşmanı Joker olabileceği düşünülüyor.

Mortal Kombat 11, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilir.