Mortal Kombat 11’in ilk DLC karakteri Shang Tsung tanıtıldı

Mortal Kombat serisinin yaratıcılarından Ed Boon’un, sosyal medyada yaptığı birkaç tanıtımın ardından, sonunda Mortal Kombat 11‘in karanlık büyücüsü Shang Tsung yeni oynanış fragmanıyla karşımıza çıktı. Yaklaşan Kombat Paketi’nin ilk karakteri olan Shang Tsung, DLC’ye sahip olan oyuncular için 18 Haziran’da PS4, Xbox One ve PC’de yayınlanacak. Ayrıca paket sahipleri yeni karakterin yanı sıra, Scorpion, Noob-Saibot ve Sub-Zero için Klassic Kostümlere de erken erişebilecekler.

Mortal Kombat 11 oynayanlar Shang Tsung’un şu anda Krypt rehberlerinden biri olduğunu biliyordur. Mortal Kombat serisinin film serisinde de tanıdığımız büyücü Shang Tsung seri boyunca birçok değişiklik geçirdi. Bununla birlikte, dövüş tarzı genellikle düşmanlarının ruhlarını çalma ve yeteneklerini onlara karşı kullanmaya odaklıydı. Rakibin görünümünü ve becerilerini kopyalamanın yanı sıra, Mortal Kombat 11 Krypt‘in ölü ninjaları Rain, Smoke ve Ermac’ı geri döndüren ruhlar kullanıyor. Fragmana bakılırsa Mortal Kombat 11’in ilk DLC karakteri dövüş sırasında Smoke’un teleport, Ermac’ın telekinezi ve Rain’in su tabanlı becerilerini kullanabiliyor. Bununla birlikte, Fatality hareketiyle MKII’nin boss’u Kintaro’nun beklenmedik dönüşünü görüyoruz.

Shang Tsung, 1995 yapımı Mortal Kombat filminde yine karakteri oynayan Cary-Hiroyuki Tagawa tarafından canlandırılıyor.

Mortal Kombat 11’in yeni fragmanı yalnızca kötü kalpli büyücümüzü tanıtmakla kalmadı, gelecek diğer Kombat Paketi karakterlerini de ortaya koydu. İlk kez Mortal Kombat 3’te görülen Nightwolf ve Sindel pakette yer alan karakterler arasında. Ayrıca birçok hayranın merakla beklediği ve sıkça söylentilere konu olan Spawn‘ın da dövüşçü listesine katılacağı doğrulandı. Fragmanın sonundaki listede 2 sürpriz karakter daha geleceği söyleniyor. Yine sızıntılara göre; bu karakterlerin MK3’ten Sheeva ve Evil Dead’den Ash Williams olma ihtimali var.

Mortal Kombat 11’in 6 yeni karakter ve 19 ek kostüm getirecek Kombat Paketi şu anda PlayStation Store‘da 189 TL’den satılıyor. Mevcut karakterlerde olduğu gibi, her yeni dövüşçünün kilidini açabileceğiniz kendi donanım seti ve kostümleri olacak.