Joker, Mortal Kombat 11 kadrosuna katılabilir

Joker’in Mortal Kombat 11 DLC karakteri olarak geleceğiyle ilgili söylentiler haftalardır gündemde. Spekülasyonlar ilk olarak DLC sızıntısıyla başladı ve Night Wolf, Sindel ve Spawn gibi doğrulanan karakterleri de içeriyordu. Şimdilerde sosyal medyada Batman’in ezeli düşmanının oyuna gelebileceği konuşuluyor.

Mortal Kombat 11’in yaratıcı yönetmeni Ed Boon, “Steve Miller Band – The Joker” şarkısının sözlerini paylaşarak takipçilerini heyecanlandırmıştı. Boon’un “Some people call me a cowboy…” yazmasıyla takipçiler şarkıdan diğer sözlerle cevap verdiler. NetherRealm’in Topluluk Yöneticisi Tyler Lansdown ise “What a joker” (Ne şakacı ama) cevabını verdi. Haliyle yeni bir mesaj olduğunu düşünenler hızla arttı.

Gerçekten Joker tanıtımı mı yoksa tesadüf mü? Bu noktada her şey mümkün gözüküyor. Daha önce sızıntılar Mortal Kombat 11’in ilk DLC karakteri Shang Tsung‘la ortaya çıkan dövüşçülerle doğrulanmıştı. Ayrıca Joker oyuna gelmesi beklenen tek karakter değil. Evil Dead’ten Ash Williams da spekülasyonlara dahil olan bir diğer ihtimal. Serinin yıldızı Bruce Campbell söylentilerin yanlış olduğubu açıklamasına rağmen elimizde önemli ipuçları var.

Mortal Kombat 11, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One ve PC için çıktı. Kombat Pack 1 sahipleri oyunun ilk DLC dövüşçüsü Shang Tsung’u oynayabiliyorlar. Paket bugün itibarıyla ayrı olarak satın alınabiliyor. Kombat Pack 1 karakterlerinin geri kalanı için çıkış tarihi açıklanmadı.