Mortal Kombat 11 dijital satışlarda serinin en iyi başlangıcını yaptı

Mortal Kombat 11‘in başarısı Nisan ayı satış listelerindeki performansıyla daha da netleşti. Ayrıca oyun serideki tüm diğer oyunlardan daha iyi bir başlangıç yaparak ve 2019’un en çok satan ikinci oyunu oldu.

Mortal Kombat 11 Mayıs ayında konsol ve PC’de 1.8 milyon dijital kopya sattı ve seri tarihinin en iyi dijital lansmanını yapmış oldu. Elbette bu sayının arkasındaki en büyük sebeplerden biri olarak dijital satışların artması olarak gösteriliyor. Son yıllarda tüketiciler dijital mağazalara daha çok güveniyor. Raporlara göre; İngiltere 2018’de dijital oyun satışlarının daha baskın olduğunu gördü ve pazardaki toplam satışların %80’ini oluşturuyordu. Dünya çapında tüm diğer bölgelerde de dijital içerik konusunda benzer bir büyüme yaşanıyor.

Mortal Kombat 11 çıktığında yapılan eleştiriler göz önüne alındığında bu inanılmaz bir başarı. Oyunun ilerleme deneyimi ve zorluk seviyesine ilişkin sorunlar tartışmalara yol açmıştı. Neyse ki bu sorunların çoğu lansman sonrası güncellemelerle çözüldü.

NetherRealm Studios diğer oyunlarında olduğu gibi Mortal Kombat 11 için de lansman sonrası içerik planlıyor. Ancak son sızıntılar Shang Tsung, Joker, Terminator, Spawn ve Ash gibi karakterlere işaret etse de, şimdiye kadar sadece Shang Tsung DLC karakteri olarak onaylandı.

Mortal Kombat 11 şu anda PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC platformlarında oynanabilir.