Konami, PES 2020 için Juventus’un tüm haklarını aldı

Lisans savaşları yine başladı. Konami, eFootball PES 2020 için İtalyan futbol kulübü Juventus ile özel bir anlaşma imzaladığını açıkladı. Son zamanlarda imzalanan diğer bazı anlaşmaların aksine, bu anlaşma kulübün FIFA 20’de olmasını engelleyecek! Konami son yıllarda daha çok lisansları elinde tutmak için uğraştığından Juventus şirket için kesinlikle çok büyük bir kazanç oldu. Ayrıca Miralem Pjanić’in yalnızca PES’in yıldızı olmayacağı ve eFootball PES 2020’nin kapağında da bulunacağı açıklandı.

Konami anlaşmanın parçası olarak PES 2020’de Juventus’un formalarını, logosunu, stadyumunu ve elbette adını özel olarak kullanabilecek. Ancak oyuncular ayrı olarak lisanslandığı için FIFA 20 kulübün kadrosundaki oyuncuları kullanabilecek. Elbette geçtiğimiz yıl FIFA 19’un kapak yıldızı olan Cristiano Ronaldo da olacak. Konami futbol yıldızlarını en gerçekçi şekilde sunmak için eFootball PES 2020’de özel bir 3D tarama sistemi kullanacak.

FIFA’ya gelirsek; Juventus oyuncuları hala oyunda yer alabilecekken, kulübün adı Piemonte Calcio olacak. Ek olarak bu değişikliğe uygun yeni bir logo ve kit sunulacak. Aslına bakılırsa PES oyuncularının Manchester United’ı yıllarca Man Red olarak oynamaya mahkum olmasıyla aynı durum. Neysek ki, bu tarz anlaşmalardan oyuncular etkilenmiyor.

Konami, PES 2020 ile lisans konusunda daha fazlasını yapmaya çalışıyor. Japon yayıncı yakın zamanda Manchester United ile uzun vadeli bir anlaşma yaparak kulübün tüm haklarını elde etti. Ancak bunun sonucunda olarak Liverpool‘la olan ortaklığına son vermek zorunda kaldı. Yani son Şampiyonlar Ligi şampiyonu PES 2020’de olmayacak.

eFootball PES 2020 PS4, Xbox One ve PC platformlarına 10 Eylül 2019’da gelecek. Popüler futbol serisinin yeni oyunu için 30 Temmuz’da demo sürümü yayınlanacak. Gelecek tüm haber ve güncellemelerden sizleri haberdar edeceğiz. Takipte kalın.