Konami’nin Liverpool ile anlaşması sona erdi

Konami, Manchester United ile anlaşmaya vardığını açıklamasının ardından şimdiye kadar en uzun süren anlaşmalarından birini kaybetti. Konami’nin Liverpool‘la olan anlaşması 30 Haziran 2019’dan itibarıyla sonlandırıldı. Anlaşmanın sona ermesi bazı yönlerden PES 2019’u da etkileyecek.

Liverpool yaklaşmakta olan eFootball PES 2020‘de yer almayacak. Aynı şekilde anlaşmanın sona ermesiyle Liverpool şu anda gerçekleşen resmi PES turnuvasında kullanılamayacak. Kulüp artık hiçbir resmi alanda kullanılamasa da, resmi turnuvalar ve organizasyonlar dışında PES 2019’da yer alacak. Liverpool’u kendi oyununuzda yine kullanabileceksiniz.

Konami’nin geçtiğimiz günlerde Manchester United ile uzun vadeli bir anlaşma yaptığını açıklamıştı. Bu büyük anlaşması sadece PES 2020’ye Old Trafford stadyumunu getirmekle kalmıyor, aynı zamanda kulübün geçmiş ve şimdiki kadrosunu da içeriyor. Ayrıca serinin yeni oyununda çok daha gerçekçi modeller oluşturmak için yeni bir 3D tarama teknolojisi kullanıldı.

PES 2019’un Temmuz ayı PlayStation Plus oyun koleksiyonunda yer alacağı açıklanmıştı. Ancak Sony sürpriz bir hamleyle oyunu Detroit: Become Human ile değiştirdi. Abonelerin tepkisi üzerine mi, yoksa yasal sebeplerden dolayı mı böyle bir karar verildi? Henüz bilemiyoruz.

Kısaca Liverpool, Konami‘nin PES oyunlarında olmayacak. Manchester United, PES 2020 için önemli bir hamle olsa da Şampiyonlar Ligi şampiyonunun çıkarılması da bir o kadar önemli bir kayıp. Konami’nin resmi açıklamasına buradan erişebilirsiniz.

eFootbal PES 2020, 10 Eylül 2019’da PlayStation 4, Xbox One ve PC için gelecek.