Konami, Manchester United ile uzun vadeli anlaşma sağladı

Konami, sevilen futbol serisinin yeni oyunu eFootball PES 2020 (Pro Evolution Soccer’ın yeni adı) için futbol dünyasının en büyük kulüplerinden biriyle uzun vadeli anlaşma yaptığını açıkladı. Yayıncı, PES 2020’den başlayarak Manchester United ile uzun süreli ortaklık sağladı. Anlaşmayla Konami, Old Trafford stadyumunun yanı sıra kulübün geçmiş ve şimdiki oyuncularını oyunda kullanabilecek. Yani artık Man Red veya Trad Brick stadyumundan kurtulduk.

Anlaşmanın ne kadar süre için yapıldığı bilinmiyor. Ancak “uzun vadeli” ifadesi uzun yıllar sürebileceğini gösteriyor. En önemlisi Konami yeni anlaşmayla köklü Manchester United tarihindeki oyunculara önemli bir erişim sağlayacak. 2003 yılında kulüpten ayrılan David Beckham gibi efsaneler takımın bir parçası olarak oynanabilecek. Ayrıca Konami bu yıl oyuncuları her zamankinden daha gerçekçi hale getirecek özel bir 3D tarama teknolojisi kullandı.

Konami oyunculara Manchester United kadrosundan çok daha fazlasını vadediyor. eFootball PES 2020 aynı zamanda efsanevi Old Trafford stadyumunun şimdiye kadarki en güçlü detaylarını da içerecek. MUFC hayranları bu sanal stadyumla bütünleşmekten büyük keyif alacaklar.

Konami, rakibi FIFA’nın yaptığı atılımların ardından alabildiği kadar lisans almaya çalışıyor. PES serisinin en çok eleştiri aldığı nokta burası ve oyuncular artık lisans konusunda atılım bekliyor. Konami kısa süre önce Arsenal FC ile de ortaklığını uzatmıştı.

eFootball PES 2020, 10 Eylül 2019’da (Japonya’da 12 Eylül) PlayStation 4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek.