God of War Ragnarok’un yönetmeni, çıkış tarihi sorularına yanıt verdi

PlayStation State of Play canlı yayını tamamen önümüzdeki dört ay içinde çıkacak oyunlara odaklandı. Ancak izleyiciler, merakla beklenen God of War Ragnarok için bir teaser veya duyuru beklemelerine rağmen, oyun etkinlikte yer almadı. Cory Barlog, topluluktan gelen yoğun baskılara dayanamayıp sonunda açıklama yaptı.

Cory Barlog, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bunu kimin duyması gerektiğini bilmiyorum… Ama… Bittiği zaman. Bunun herkes için en iyisi olduğuna inanın” ifadelerine yer verdi. Yönetmen oyunun ismini vermese de, cevabın God of War Ragnarok’u bekleyen takipçilere yönelik olduğu açıktı. Kısaca Barlog, takipçilerine duyurunun zamanı geldiğinde yapılacağını söylüyor.

God of War Ragnarok hâlâ gün yüzüne çıkmadı

God of War Ragnarok

2018 yılında piyasaya sürülen God of War’un devam oyunu, ilk olarak 2021 yılı için duyuruldu. Ancak Ragnarok muhtemelen 2022’den önce gelmeyecek. Pandemi sürecinde uzaktan çalışmanın getirdiği zorluklar nedeniyle birçok oyun erteleniyor. PlayStation CEO’su Jim Ryan geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, Sony’nin oyunlarını her zaman doğru zamanda ve hazır olduğunda piyasaya sürmeyi hedeflediğini belirtmişti. Yönetmen Cory Barlog’un tweet’i de bu yaklaşımı yansıtıyor gibi görünüyor.

Bununla birlikte şimdiye kadar oyunla ilgili hiçbir ayrıntı açıklanmadı. God of War Ragnarok ile ilgili en son geçtiğimiz yılın Eylül ayında kısa bir teaser gelmişti. Görüntülerde ise mavi bir God of War logosu ve “Ragnarok is coming” yazısı dışında hiçbir detay yer almıyordu. Sony’nin Santa Monica ekibi, God of War Ragnarok’ta çıtayı yükseltmeyi hedefliyor ve oyunu aceleye getirmemeye çalışıyor. Diğer yandan stüdyonun verdiği iş ilanları, başka bir oyun üzerinde daha çalıştığına işaret ediyor.

God of War, Şubat ayının başında PlayStation 5 için güncellendi ve artık yeni nesil konsolda 4K 60 FPS oynanabiliyor. Oyuncular, geliştirilmiş deneyimin yanı sıra PS4 Pro için sunulan çözünürlük moduna geri dönebiliyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

yorum Yap