God of War Ragnarok’un geliştiricisi, yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Sony’nin Santa Monica Stüdyosu, yılın en çok beklenen oyunlarından God of War Ragnarok üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor. Stüdyo, şu anda devam eden projeler için iş ilanı verdi ve görünüşe göre God of War Ragnarok ile birlikte henüz duyurulmamış bir oyun geliştirme aşamasında.

Santa Monica Stüdyosu, Twitter hesabından paylaştığı ilanda, henüz duyurulmamış yeni bir oyunun geliştirilmesi için deneyimli bir sanat yönetmeni arıyor. Stüdyonun kariyer sayfasına bakıldığında, en az 25 iş ilanı olduğu görülüyor. Sony’nin birinci parti geliştiricileri nadiren birden fazla proje üzerinde çalışır ancak ilanlar, stüdyoda geliştirilmekte olan iki oyun olduğuna işaret ediyor.

Santa Monica Stüdyosu, büyük ölçekli bir proje geliştiriyor

Santa Monica Studio, sanat yönetmeni pozisyonu için verdiği ilanda henüz duyurulmamış yeni bir proje üzerinde çalıştığını açıkça belirtiyor. Pozisyonun tanımında, adayların geniş ölçekli yeni bir proje için yaratıcı vaatlerini uygulamak için birden fazla konu alanında büyük sanatçı ekiplerini koordine edeceği belirtiliyor. İdeal adayın birden fazla oyunda Kıdemli/Lider rolünde çalışmış olması ve sürükleyici, ilgi çekici oyun deneyimleri için içerik oluşturma, iş birliği ve iletişim konusundaki uzmanlıklarını ortaya koyması bekleniyor.

Sony stüdyoları tam gaz çalışmalara devam ediyor. Santa Monica, God of War Ragnarok ve yeni projesi üzerinde çalışıyor. Diğer yandan yeni bir Uncharted oyunu üzerinde çalıştığı düşünülen gizli bir San Diego ekibi var. The Last of Us geliştiricisi Naughty Dog ve Ghost of Tsushima’nın arkasındaki Sucker Punch da bir sonraki projeleri için iş ilanları verdi. Konsol devi, PS5 oyuncularına özel ve geniş bir oyun kataloğu sunma yolunda önemli adımlar atıyor. Ayrıca sevilen oyun serilerini yeni dizi ve film projeleriyle destekliyor.

God of War serisinin yaratıcısı David Jaffe, PS4 oyuncularına umut veren açıklamalar yapmıştı. Jaffe, God of War Ragnarok’un PS5’in yanı sıra PS4’e de gelmesini bekliyor. Ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.