Ubisoft, hikaye odaklı bir açık dünya Star Wars oyunu geliştiriyor

Ubisoft, Lucasfilm Games ile hikaye odaklı bir açık dünya Star Wars oyunu üzerinde çalışıyor. The Division serisinin arkasındaki Ubisoft Massive yeni oyunun geliştirecek. Ubisoft CEO’su Yves Guillemot’a göre yeni Star Wars projesi, şirketin Disney ile uzun vadeli bir iş birliğinin başlangıcına işaret ediyor.

Ubisoft, yeni oyunu hakkında daha fazla açıklama yapmadı. Massive Entertainment, proje için geliştirici alımlarına aktif olarak başladı. Oyun, stüdyonun The Division oyunları için kullanılan Snowdrop motorunu kullanacak ve projeyi The Division 2‘nin yönetmeni Julian Gerighty yönetecek. Oyunun çıkış tarihi, platformları, Star Wars evrenindeki zaman çizelgesi veya oynanışına dair detayların tümü perde arkasında.

Ubisoft, tüm Star Wars oyunlarından daha farklı bir macera vadediyor

Star Wars, Ubisoft, Lucasfilm Games

Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, oyunun daha önce yapılan tüm Star Wars oyunlarından daha farklı, orijinal bir macera olacağını belirtti. Lucasfilm ayrıca Star Wars oyunlarının; film, TV dizisi, kitap ve çizgi roman yayınlarının yanında destekleyici olarak değerlendirilmeye devam edeceğini söyledi.

Disney, geçtiğimiz günlerde tüm Lucasfilm oyunlarını ve markalarını yeniden canlandırdığı Lucasfilm Games markası altında topladı. Hemen ardından Bethesda ve MachineGames, yeni Indiana Jones oyunu üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Hemen ardından bugün Ubisoft’un duyurusu geldi. EA ve Disney, 2013 yılında Star Wars oyunlarının yayın hakları için 10 yıllık bir sözleşme imzalamıştı. Bu anlaşma artık değiştirilmiş gibi görünüyor. Ancak Disney’in Küresel Oyunlar ve Etkileşimli Deneyimler başkan yardımcısı Sean Shoptaw’a göre, EA şirket için stratejik ve önemli bir ortak olmaya devam edecek.

EA, şimdiye kadar Battlefront serisinin (DICE) yanı sıra, Star Wars Jedi: Fallen Order (Respawn Entertainment) ve Star Wars: Squadrons (EA Motive) gibi oyunlar üretti. Bununla birlikte, daha önce Visceral Games‘te geliştirilmekte olan ve yazarlığını Amy Henning’in üstlendiği Project Ragtag iptal edilmişti. Ubisoft’un yeni galaksi macerasını merakla bekliyoruz. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.