Bethesda ve MachineGames, Indiana Jones oyunu üzerinde çalışıyor

Wolfenstein oyunlarının arkasındaki Bethesda ve MachineGames, lisanslı bir Indiana Jones oyunu üzerinde çalışıyor. Yeni kurulan ve serinin lisans haklarını elinde bulunduran Lucasfilm Games iş birliği ile tamamen orijinal, yeni bir hikaye üzerine kurulan projenin yapımcısı Todd Howard olacak.

Bethesda ve MachineGames, yeni Indiana Jones oyununu duyurmak için kısa bir teaser yayınladı. Videoda kitaplar, haritalar, çeşitli belgeler, eski bir daktilo ve fotoğraf makinesinin yer aldığı kalabalık bir masa gösteriliyor. Ayrıca pasaport ve uçak biletinin yanı sıra bir pusula ve bir tabanca da var. Sonunda teaser, Indiana Jones’un ikonik şapkasını ve kırbacını ortaya çıkararak sona eriyor. Görünüşe göre kahramanımız yeni macerasına hazır.

Indiana Jones oyunu için yayınlanan teaser:

Teaser, MachineGames’in geliştirdiği oyunun türüne dair hiçbir ipucu vermiyor. Geliştirici henüz ayrıntıları açıklamaya hazır değil. Diğer yandan Bethesda, oyun hakkında yeni detayları açıklamanın biraz zaman alacağını söylüyor. The Elder Scrolls VI ve Starfield duyuruları da ilk olarak 2018 ortalarında teaser görüntüleriyle geldi ve aradan geçen iki yıla rağmen yeni bir açıklama yapılmadı. Yani Indiana Jones oyununun gelişi de yıllar alabilir.

Uncharted ve Tomb Raider’ın Indiana Jones filmlerinden aldığı bariz etkiler göz önüne alındığında benzer ayarlarda bir aksiyon oyunu gelebilir. Oyunun hangi platformlar için planlandığı belli değil. MachineGames’in Bethesda altında olması ve her ikisinin ana şirketi Zenimax‘ın Microsoft tarafından satın alınması tahmin yapmayı zorlaştırıyor. Ancak yeni proje henüz Xbox’a özel olarak tanıtılmadı. Yine de Xbox’ın Indiana Jones’u PlayStation’a karşı önemli bir koz olarak öne sürmesi mümkün.

Indiana Jones’un duyurusu, Lucasfilm Games‘in sadece Star Wars oyunları için var olmadığını gösteriyor. Projenin tek seferlik bir lisans olup olmadığı veya Lucasfilm Games’in seriyi daha fazla geliştiriciye sunmayı planlayıp planlamadığı henüz bilinmiyor.