Returnal’ın şekil değiştiren dünyasını tanıtan yeni bir fragman yayınlandı

PS5’e özel Returnal, yılın en çok beklenen oyunlarından biri ve Nisan ayının sonunda oyuncularla buluşacak. Geliştirici Housemarque, üçüncü şahıs macera oyununun şekil değiştiren dünyasını sergileyen yeni bir fragman yayınladı.

Returnal’da kahramanımız Selene, bir kaza sonucu Atropos gezegenine zorunlu iniş yapıyor ve kaçmak için eski bir medeniyetin kalıntılarını bulması gerekiyor. Ancak her öldüğünde, kaza bölgesinden yeniden başlatmak zorunda kalıyor ve dünyanın sürekli değiştiğini görüyor. Atropos ile birlikte Selene’in ekipmanları da her döngüde değişiyor. Oyuncular, kurtuluş yolunda gelişen zorlukların üstesinden gelmek için yeni stratejiler bulmak zorunda kalacak.

Returnal – Atropos fragmanı:

Housemarque, Returnal ile sınırsız tekrarlara ve değişken oynanışa odaklanıyor. Geliştiricinin oyuncuları savaşa dahil etmek için yeni stratejiler geliştirmeye teşvik eden sıra dışı bir oyun tasarladığı söylenebilir. Ayrıca Returnal’ın karanlık ve tehlikeli dünyasına, çarpıcı grafikler eşlik ediyor.

Returnal, 30 Nisan‘da PS5 oyuncuları ile buluşacak. Geliştirici, geçtiğimiz ay oyunu erteleme kararı almış ve gecikmenin oyunu beklentileri karşılayacak seviyeye ulaştırmak için yaşandığını açıklamıştı. Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan da dün verdiği bir röportajda şirketin çıkış tarihi planlarına duyduğu güveni dile getirdi ve Sony’nin kaliteden ödün vermeden doğru zamanda oyun çıkarmayı tercih ettiğini söyledi.

Returnal, geçtiğimiz yılın Haziran ayında gerçekleşen PlayStation 5 tanıtım etkinliğinde ilk kez sergilenen oyunlardan biriydi. Belki de bu gece gerçekleşecek PlayStation State of Play canlı yayınında daha fazlasını görebiliriz. Gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın.

yorum Yap