PlayStation 5 Showcase etkinliğinde sergilenen tüm oyunlar

PlayStation 5 Showcase etkinliği büyük sürprizlerle gerçekleşti. Sony, PS5 ve PS5 Digital Edition’ın çıkış tarihini ve fiyatlarını açıkladı. Ayrıca etkinlik boyunca yeni ve daha önce duyurulan oyunlardan yeni fragmanlar ve oynanış görüntüleri gösterildi.

Konsol devi aslında etkinlik öncesi yaptığı duyuruda sadece oyunlara odaklı bir yayın olacağını belirtmişti. Ancak yeni nesil konsollarını, fiyatlarını ve çıkış tarihini açıklayarak ön siparişe açtı. Sony’nin Microsoft’un Xbox Series X/S hamlesine cevabı gecikmedi ve konsol devi kartlarını açtı. Üstelik birçok oyundan yeni görüntüleri etkinlikte sergiledi.

PlayStation 5 Showcase canlı yayınında gösterilen oyunlar

PS5 etkinliğinde Spider-Man: Miles Morales, Resident Evil Village ve Call of Duty: Black Ops Cold War gibi daha önce tanıtılan oyunların yanı sıra Hogwarts Legacy, Final Fantasy XVI ve Oddworld Soulstorm gibi yeni oyunlar da tanıtıldı. Özellikle God of War: Ragnarok teaser’ı büyük heyecan yarattı.

Final Fantasy XVI

Square Enix, popüler RPG serisinin en yeni oyunu Final Fantasy XVI’yı duyurmak için Sony’nin PlayStation 5 etkinliğini seçti. Oyun, PlayStation’a özel olarak gelecek. Shiva ve Ifrit’in göründüğü sinematik fragmanda, oyunun orta çağ temalı bir dünyada geçeceği anlaşılıyor. Final Fantasy XVI için çıkış tarihi paylaşılmadı ve gösterilen görüntüler PS5 deneyiminin emüle edildiği bir PC üzerinden alındı.

Spider-Man: Miles Morales

Insomniac’ın heyecanla beklenen yeni oyunu Spider-Man: Miles Morales, etkinliğin gözdelerindendi. Oyunun yeni oynanış görüntüleri yayınlandı ve bize daha derin bir bakış sağladı. Gösterilen demoda Miles Morales’in yaşadığı yer olan Harlem semtinde meydana gelen bazı tehditlerle başa çıktığı görülüyor. Spider-Man: Miles Morales’in 12 Kasım’da PlayStation 5 ile birlikte piyasaya sürülecek bir PS5 lansman oyunu olduğu doğrulandı. Ayrıca oyunun Horizon Forbidden West gibi PS4’e geleceği de onaylandı.

Hogwarts Legacy

Avalanche Studios’un uzun süredir söylentilere konu olan Harry Potter RPG oyunu nihayet ortaya çıktı. Hogwarts Legacy adlı oyun 1800’lerde geçiyor ve eylemlerinizin büyücülük dünyasını şekillendireceği bir açık dünya RPG oyunu olarak tanımlanıyor. Oyunda Hogwarts ve çevresini keşfederken büyüler öğrenebilecek, Harry Potter dünyasından ikonik karakterlerle ekip kurabilecek ve fantastik canavarları evcilleştirebileceksiniz. Oyunun 2021’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War’ın campaign modundaki ilk görev olan ‘Nowhere Left to Run’, PS5 etkinliği sırasında gösterildi. Görevin Trabzon’da geçmesi gözlerden kaçmadı. Sadece bu kadar da değil, PS4 oyuncuları 18 Eylül’de Soğuk Savaş temalı oyunun çok oyunculu alfa sürümüne özel erişim elde edecek.

Resident Evil Village

Ürpertici yaşlı bir kadın, korkunç ortamlarda keşif, canavarlar ve ormandaki küçük bir kızın halk masalının daha da derinine inen Resident Evil Village fragmanını izlemelisiniz. Resident Evil ana serisini devam ettiren yeni oyun 2021’de PlayStation 5 oyuncularıyla buluşacak.

Deathloop

Dishonored serisi ve Prey’in arkasındaki geliştirici Arkane Studios’un yeni oyunu Deathloop, 2021’de yeni nesil konsollara gelecek. İki suikastçının rekabetini konu alan ve zamanı geri alma mekaniğiyle göze çarpan birinci şahıs aksiyon oyununun oynanış fragmanı yayınlandı.

Devil May Cry 5 Special Edition

Devil May Cry 5 Special Edition, dijital sürümüyle PlayStation 5’e çıkacak. Yeni sürüm, daha hızlı bir Turbo Modu, oynanabilir karakter Virgil ve Efsanevi Kara Şövalye adlı yeni bir zorluk ile gelecek. Capcom Sony’nin etkinliğinde bu özel sürümün duyuru fragmanı yayınlandı.

Oddsworld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm, oynanışı görüntülerinin yer aldığı bir fragmanla duyuruldu. Ana karakter Abe‘nin tehlikeli bir madende küçük bir orduyu yönettiği görüntüler sergilendi. PlayStation 5’in teknik başarılarının arkasındaki güç, Soulstorm’un çarpıcı grafiklerle gelmesini sağladı. Oyun, yeni nesil konsolların lansman döneminde piyasaya sürülecek.

Five Nights at Freddy’s: Security Breach

Popüler korku serisinin yeni oyunu Five Nights at Freddy’s: Security Breach, PlayStation 5 etkinliğinde duyuruldu. Freddy Fazbear’s Mega Pizza Plex adlı yeni bir yerde geçecek olan oyun, keşfedilecek yeni yerler ve kaçınılması gereken yeni tehditler getirecek. Oyunun bu yıl içinde yayınlanması bekleniyor.

Demon’s Souls

Bluepoint ve Sony Japan Studios, Demon’s Souls’un yeniden geliştirilen yeni nesil versiyonuna kapsamlı bir bakış sundu. Oyundaki bazı konumlara çarpıcı bakışlar ve serinin imzası olan “You Died” ekranıyla sona eren bir boss savaşı da dahil olmak üzere birçok sahne yer alıyor.

Fortnite – Unreal Engine 4

Fortnite’ın Unreal Engine 4 oyun motoruyla yenilenen PlayStation 5 versiyonunu gösteren bir fragman paylaşıldı. Konsolların lansmanıyla birlikte Fortnite’ın gelişmiş sürümü de yayınlanacak.

God of War: Ragnarok

Sony’nin PS5 etkinliğinin en büyük sürprizlerinden biri God of War: Ragnarok oldu. PS4’e özel God of War’ın devamı niteliğinde olan oyun kuzey topraklarındaki macerayı devam ettirecek. Teaser videosunda oyunun 2021’de PlayStation 5’e geleceği belirtiliyor. Oyunun ismi ve detayları henüz açıklanmadı ancak topluluk adını koydu bile.

PlayStation 5 Showcase etkinliğinin tamamını buradan izleyebilirsiniz. PS5 ve PS5 Digital Edition’ın fiyat ve çıkış tarihi bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.