State of Play, 10 farklı PS4 ve PS5 oyunundan duyurularla geri dönüyor

Sony uzun zamandır ara verdiği PlayStation State of Play canlı yayınlarına geri dönüyor. Etkinlik yaklaşık 30 dakika sürecek ve 10 farklı PS4 ve PS5 oyununa odaklanacak. Sunum sırasında hem yeni oyun duyurularına hem de mevcut oyunlardan güncellemelere yer verilecek.

PlayStation State of Play canlı yayını 26 Şubat Cuma TSİ 01:00‘de başlayacak. Etkinliğin süresi ve içerik sayısı düşünüldüğünde, oyunlara derin bir bakış sunulması bekleniyor. Sony, yeni gösterisinde birinci parti oyunlardan ziyade Haziran 2020’de gerçekleşen PS5 etkinliğinde gösterilen üçüncü parti ve bağımsız oyunlardan duyurular vadediyor.

State of Play etkinliğinde donanım duyurusu olmayacak

PlayStation 5, PS5, oyunları

Sony, PlayStation Blog’da yayınladığı makalede, yeni canlı yayın etkinliği sırasında herhangi bir donanım duyurusu olmayacağını belirtti. Etkinlik tamamen önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek oyunlara odaklanıyor. Şirket, 2020 yılında genel olarak PS5 konsoluna odaklandı ve Ağustos ayındaki canlı yayından aylar sonra oyunlarla dolu yeni bir etkinlikle karşımıza çıkacak.

Geçtiğimiz yıl boyunca PS5’e özel tanıtımlar öne çıktı ve son olarak birkaç hafta önce Destruction AllStars‘a özel bir State of Play gerçekleştirildi. Görünüşe göre Sony, yeni etkinlikte oyunculara yeni ve önceden duyurulan oyunlar hakkında güncellemeler yaptığı klasik formatına geri dönecek. Konsol devi dün sürpriz bir şekilde PS5 için geliştirdiği yeni nesil PSVR‘ı duyurmuştu. Şirket, yeni etkinlikte donanım duyurusu olmayacağını açıkça belirtti. Ancak bir umut PSVR 2‘den küçük bir teaser alabiliriz.

PlayStation State of Play canlı yayınını yarın gece sitemiz üzerinden paylaşacağız. Etkinlikte yapılacak yeni oyun duyuruları ve güncellemeler için takipte kalın.

yorum Yap