PS5’e özel Gran Turismo 7, 2022 yılına ertelendi

PlayStation’a özel yarış simülasyonu serisinin yeni oyunu Gran Turismo 7, koronavirüs salgını nedeniyle 2022 yılına ertelendi. Bir Sony temsilcisi, erteleme kararını doğrulayarak, oyun üretiminin salgın nedeniyle son birkaç ayda yavaşladığını belirtti. Konsol devi, yeni bir çıkış tarihi açıklamadı.

Sony temsilcisi, IGN‘e gönderdiği açıklamada, “Gran Turismo 7, COVID ile gelen üretim zorluklarından etkilendi ve bu nedenle 2021’den 2022’ye ertelendi. Devam eden salgının getirdiği dinamik ve değişken durumla birlikte oyun üretimi, bazı kritik açılardan son birkaç ayda yavaşladı. GT7’nin çıkış tarihi hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Gran Turismo 7 ertelenen tek oyun olmayabilir

Horizon Forbidden West, PS5

Gran Turismo 7’nin yanı sıra Horizon Forbidden West ve God of War Ragnarok‘un da önümüzdeki yıla kadar gelmeyeceği konuşuluyor. Oyun sektöründeki güvenilir bağlantılarıyla bilinen Bloomberg muhabiri Jason Schreier, her iki oyunun da 2022 yılına ertelenebileceğini öne sürüyor. Koronavirüs salgını geliştiricileri olumsuz etkiledi ve geçtiğimiz yıldan beri birçok oyunun ertelenmesine neden oldu.

Sony Interactive Entertainment başkanı Jim Ryan, geçtiğimiz günlerde Horizon Forbidden West, Ratchet & Clank: Rift Apart ve Returnal’ın çıkış tarihi planlarına olan güveni dile getirmişti. GQ’ya konuşan Ryan, “Returnal, Ratchet & Clank: Rift Apart ve Horizon Forbidden West hakkında oldukça iyi hislerimiz var” demiş ve Sony’nin oyunlarını doğru zamanda çıkarmayı tercih ettiğini belirtmişti. Bu açıklama ile aslında CD Projekt RED’in başarısız Cyberpunk 2077 lansmanına atıfta bulunuyordu. Ancak Sony tarafında da işler plana uygun gitmeyecek gibi görünüyor.

Gran Turismo 7 ve diğer oyunların çıkış tarihlerinde yaşanan değişiklikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Son olarak, geçtiğimiz günlerde 10 farklı PS4 ve PS5 oyunundan duyurulara yer verilen PlayStation State of Play canlı yayınını buradan izleyebilirsiniz.

yorum Yap