Horizon Forbidden West, 2022 yılına ertelenebilir

Horizon Forbidden West geçtiğimiz yılın Haziran ayında gerçekleştirilen PS5 etkinliğinde karşımıza çıktı ve oyunun 2021 yılında geleceği duyuruldu. Ancak bazı güvenilir kaynaklardan gelen raporlar, heyecanla beklenen devam oyununun 2022 yılına ertelendiğini öne sürüyor.

Horizon Zero Dawn’ın PC versiyonunu doğru bir şekilde sızdırmasıyla tanınan Anton Logvinov, ertelenen oyunların listelendiği bir tweet‘e, “Ben Horizon’u da bu listeye eklerdim” şeklinde yanıt verdi. Logvinov’un cevap verdiği paylaşımdaki listede, Overwatch 2, Gran Turismo 7, Hogwarts Legacy, Bloodlines 2 ve Destiny 2: The Witch Queen de yer alıyor.

Anton Logvinov’un yanı sıra Bloomberg muhabiri Jason Schreier da Horizon Forbidden West’in 2022 yılında gelebileceğini belirterek, oyunun zaten ertelendiğini iddia etti. Şimdilik tüm bu söylemler iddia niteliğinde olsa da, Guerrilla Games’in yeni oyununun ertelenmesi sürpriz olmazdı. Koronavirüs salgını, geliştiricileri olumsuz etkiledi ve birçok oyunun ertelenmesine neden oldu.

God of War Ragnarok

Bu yıl gelmesi beklenen bir diğer PlayStation oyunu God of War Rangarok‘un da en erken 2022’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Santa Monica Studio’dan Cory Barlog, gelen baskılar üzerine Twitter hesabından paylaşım yaparak; oyunun hazır olduğunda yayınlanacağını söyledi. Ayrıca Gran Turismo 7 resmi olarak ertelendi ve Returnal, kısa bir gecikmenin ardından Nisan ayında piyasaya sürülecek. Tüm bunların yanı sıra Kena: Bridge of Spirits, Ağustos 2021’de gelecek.

Horizon Forbidden West için gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız. Önceki oyunda Aloy’u seslendiren Ashly Burch, hayranlara devam oyununda daha fazlasını bulacaklarına dair güvence verdi. Röportaja buradan ulaşabilirsiniz.

yorum Yap