PES 2019’un PS Plus oyunlarından çıkarılmasına Sony karar verdi

PlayStation Plus Temmuz ayı oyunları ilk açıklandığında listede PES 2019 ve Horizon Chase Turbo vardı. Ancak daha sonra listede değişiklik yapıldı ve Detroit: Become Human son dakikada PES 2019’un yerini aldı. Konami değişikliğin Sony’nin kararı olduğunu belirterek çıkan haberlere yanıt verdi.

Konami sözcüsü GameSpot‘a yaptığı kısa açıklamada: “Karar Sony tarafından verildi ve bu yüzden lütfen Sony’ye sorun.” dedi.

Sony ise açıklamasında kararı kendisinin aldığını belirtmiş, ancak detay paylaşmamıştı.Şirketin PS Plus oyunlarını değiştirmesinin ardından yaptığı açıklama şöyleydi: “Temmuz ayı için PlayStation Plus oyun serisinde değişiklik yapıyoruz. Bu ay Pro Evolution Soccer 2019 yerine Temmuz oyunları koleksiyonuna Heavy Rain’i de içeren Detroit: Become Human Digital Deluxe Edition’ı ekliyoruz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”

Bu arada PES Avrupa marka yöneticisi Lennart Bobzien değişimin planlı olmadığını ve Konami’yi şaşırttığını söylediğini söyledi: “Size ne olduğunu tam olarak söyleyemem çünkü sabah laptopumu açtığımda haberim oldu. Gerçekten açıklayamıyorum.”

Konami PES 2019’un halefi eFootball PES 2020 için Manchester United ile uzun vadeli bir anlaşma gerçekleştirdi. Ayrıca serinin yeni oyununda yine kadın futbolcuların olmayacağı da doğrulandı.

eFootball PES 2020 PS4, Xbox One ve PC için 10 Eylül 2019’da çıkış yapacak. Ayrıca çevrimiçi ve çevrimdışı maçların yanı sıra düzenleme modunu da içeren bir demo sürümü 30 Temmuz’da yayınlanacak.

yorum Yap