Yeni Uncharted oyunu, Naughty Dog denetiminde geliştiriliyor

Yeni Uncharted oyunu, Naughty Dog denetiminde geliştiriliyor
Yeni Uncharted oyunu üzerinde çalışmaların başladığı uzun zamandır konuşuluyordu. Bloomberg'den Jason Schreier, çarpıcı iddialarıyla oyunun gelişim sürecine ışık tuttu. Serinin bir sonraki oyunu, The Last of Us'ın geliştiricisi...

Yeni Uncharted oyunu üzerinde çalışmaların başladığı uzun zamandır konuşuluyordu. Bloomberg'den Jason Schreier, çarpıcı iddialarıyla oyunun gelişim sürecine ışık tuttu. Serinin bir sonraki oyunu, The Last of Us'ın geliştiricisi Naughty Dog denetiminde geliştirilmeye devam ediyor.

Bloomberg raporuna göre Days Gone'ın arkasındaki Bend Studio, Naughty Dog'a çok oyunculu bir projeye (muhtemelen The Last of Us Part II'nin Factions moduna) yardımcı olmak için görevlendirildi. Stüdyodan başka bir grup ise yine Naughty Dog'un yönetiminde bir Uncharted projesine başladı. Ancak Naughty Dog bünyesinde dağılıp yok olma olasılığından endişelenen Bend Studio'nun kıdemli personeli, ekibin yeni Uncharted oyunundan çıkarılmasını istedi. İddiaya göre Sony, geçtiğimiz ay ekibin isteğini kabul etti ve yeni bir oyun üzerinde çalışmalarına izin verdi.

Yeni Uncharted oyununu kimin geliştireceği belirsiz

Yeni Uncharted oyununun sorumluluğunu kimin üstleneceği ve Naughty Dog'un katılımının ne seviyede olacağı belirtilmedi. Schreier ayrıca Sony'nin Visual Arts Service Group ekibinin 2007 yapımı Uncharted'ı yeniden geliştirmeyi planladığını, ancak bütçe sıkıntısı ve çok sayıda varlığın yeniden tasarlanacak olması nedeniyle fikrin iptal edildiğini öne sürdü. Aynı ekip, The Last of Us için PS5 remake'i yapmak istese de sonuca ulaşamadı ve Naughty Dog ekibine karıştı.

Eurogamer'a göre Bend Studio'nun yeni projesi, Naughty Dog’un önceki oyunlarından ayrı, yeni bir bölüm olarak tasarlanmıştı. Yine de Bend Studio'nun böyle bir projeye atanmış olması şaşırtıcı değil. Sonuçta stüdyo, Uncharted'ın PS Vita için çıkan Golden Abyss macerasını geliştirmişti. Bu arada Days Gone, Sony'nin beklentilerini karşılamadığı için devam oyunu almayacak. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.