The Last of Us, PS5 için yeniden geliştiriliyor olabilir

The Last of Us, aradan yıllar geçse bile Sony’nin vazgeçemediği bir oyun. Sevilen serinin ilk oyunu PlayStation 5 için remake sürümüyle dönebilir. Bloomberg’den Jason Schreier tarafından hazırlanan yeni bir rapor, 2013 yapımı The Last of Us’ın PS5 remake sürümünün Naughty Dog tarafından geliştirilmekte olduğunu iddia ediyor.

The Last of Us PS5 remake, ilk olarak Michael Mumbauer tarafından Sony bünyesinde 2007 yılında kurulan The Visual Arts Service Group (TVAS) adlı bir ekip tarafından geliştiriliyordu. Jason Schreier’a göre TVAS birçok popüler PlayStation oyununun arkasındaki görünmez kahramandı. Ekip, bir noktada The Last of Us’u PS5 için yeniden geliştirirken proje üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak istedi. Ancak Sony, ekibin varlığını hiçbir zaman doğrulamadı ve projeyi tamamlamak için gereken desteği vermedi. Bunun yerine T1X kod adlı proje Naughty Dog‘a teslim edildi.

The Last of Us PS5 Remake hala geliştiriliyor

The Last of Us

The Visual Arts Service, projeyi kaptırmasının ardından büyük ölçüde dağıldı ve Mumbauer dahil olmak birçok çalışan Sony’den ayrıldı. Bahsi geçen isimlerden hiçbiri Schreier’ın raporu hakkında yorum yapmayı kabul etmedi. Bloomberg ayrıca TVAS’ın remake sürümünün nasıl sonuçlanacağını göstermek için 2019 ilkbaharına kadar T1X’in bir bölümünü tamamladığını bildirdi. Ancak PlayStation’ın Worldwide Studios yeni başkanı Hermen Hulst, çok pahalı olduğu için projeden etkilenmedi. TVAS daha sonra, o sırada gecikme yaşayan The Last of Us Part II için Naughty Dog’a yardım etmekle görevlendirildi. Sonunda Sony, Naughty Dog geliştiricilerinden T1X geliştirme ekibine katılmalarını istedi ve ayrılanlardan geriye kalan ilk TVAS üyelerine çok az özgürlük verdi.

The Last of US PS5 remake sürümünün hala geliştirilme aşamasında olduğunu iddia ediliyor, ancak kimse TVAS ekibinin son durumunu bilmiyor. Schreier’ın ne kadar güvenilir bir kaynak olduğu düşünüldüğünde; T1X muhtemelen gelecekte yeni nesil konsol için duyurulabilir. Görünüşe göre Sony cephesi şu sıralar hareketli. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

yorum Yap