The Division 2 konsollarda beklentileri karşılayamadı

Ubisoft’a göre, Massive Entertainment’ın geliştirdiği The Division 2 PlayStation 4 ve Xbox One’da satış beklentilerini karşılayamadı. Bununla birlikte, yayıncı hala çevrimiçi ağırlıklı nişancı oyununun hala oyuncu kitlesini genişletebileceğine inanıyor. Aslına bakılırsa serinin yeni oyununun Mart 2019 satış listelerindeki performansı göz önünde alınırsa, haberler pek de şaşırtıcı değil.

Finans Direktörü Frederick Duget gelir toplantısında, The Division 2’nin konsolda iddialı beklentilerinin gerisinde kaldığını söyledi. Duget’e göre; Ubisoft oyunun performansını büyük ölçüde beklenenden daha rekabetçi pazara bağlıyor. Özel olarak bir oyun ismi verilmedi. The Division 2’nin çıkış yaptığı Mart ayı geçmişti. Sekiro: Shadow Dies Twice ve Devil May Cry 5 gibi büyük yapımlar rekabeti kızıştırdı.

Artık günümüzde çevrimiçi nişancı oyunların sayısı artmaya başladı. Ancak Ubisoft oyunlarının potansiyeli konusunda endişeli değildi. Ticari olarak biraz hayal kırıklığı yaratan performansına rağmen, Duget, The Division 2’nin yerini bulabileceğine inanıyor. Duget, oyunun zamanla gelişmeye devam ederek, büyüyüp yükselebileceğini belirtti.

The Division 2 son güncellemesiyle ilk 8 kişilik akınını başlattı ve artık daha da fazla oyun deneyimi sunuyor. Ubisoft, yine de diğer yönlerinde olumlu sonuçları da açıkladı ve oyuncu başına katılım sayılarında rekor seviyeler gördüklerini ve güçlü Season Pass satışlarını gösterdi.

Ubisoft, The Division 2‘nin yanı sıra diğer oyunları hakkında da birçok finansal bilgi verdi. Far Cry 5’in yayıncının son nesilde en çok satan oyunu olduğu doğrulandı. Ayrıca, Skull & Bones bir kez daha ertelenirken, Mart 2020’ye kadar 3 yeni AAA oyunun geleceği ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde bu oyunlara ek olarak Ghost Recon: Breakpoint‘in geleceği de açıklanmıştı.

The Division 2 şu anda PlayStation 4, Xbox One ve PC’de oynanabilir.