Ubisoft, Skull & Bones’un yine ertelendiğini açıkladı

Ubisoft’un uzun süredir beklenen açık dünya korsan macerası Skull & Bones ertelendi ve çıkış tarihini önümüzdeki yılın Mart ayının da ötesine taşıdı…

Skull & Bones ilk olarak E3 2017’de resmi olarak duyuruldu ve 2018 yılında PS4, Xbox One ve PC platformlarına gelmesi bekleniyordu. Ancak Ubisoft geçtiğimiz yılın Mayıs ayında oyunu 2019 mali yılına erteledi ve bugünkü duyurunun ardından ikinci erteleme kararını açıkladı.

Ubisoft, Skull & Bones’un resmi Twitter sayfasında gecikme haberini şöyle paylaştı:

“Gemiyi fırtınaya hazırlayacağız ve oyunun gelişini erteleyeceğiz – bu hepimiz için zorlu bir haber, ama Skull & Bones’u olabildiğince mükemmel yapmak için gerekli olan şey!”

Duyuru Skull & Bones baş yapımcısı Karl Luhe’nin kısa bir videosu eşliğinde duyuruldu ve oyunun E3 2019’u atlayacağı da belirtildi. Luhe: “Oyunun olabildiğince mükemmel olması için her zaman sıkı çalıştığımızdan emin olun. Kalite bir numaralı odağımız olmaya devam ediyor.” dedi.

Luhe, Ubisoft’un bu yepyeni oyunu sunmak için heyecan verici yolculuğuna tamamen bağlı kaldığını söyleyerek, “en kısa sürede” daha fazla güncellemenin paylaşılacağına dair söz verdi.

Ubisoft’un son duyurusunda dikkat çeken bir ayrıntı, elbette yeni çıkış tarihi. Ubisoft, Twitter’da Skull & Bones hakkında daha ayrıntılı bilgi isteyen bir takipçiye: “Şimdilik oyun için çıkış tarihimiz yok. Bunun yerine, takımımızın gelecekteki tüm oyuncularımıza Skull & Bones’ı harika hale getirmek için ihtiyaç duydukları zamanı ayırmalarını tercih ediyoruz.” cevabını verdi.

Ubisoft‘un Skull & Bones‘u geçtiğimiz yıl ertelemesinin ardından, oyunun tahmini olarak Nisan 2019 ile Mart 2020 arasında yayınlanması bekleniyordu.