Resident Evil 7 hâlâ yılda 1 milyonun üzerinde satıyor

Resident Evil 7 hâlâ yılda 1 milyonun üzerinde satıyor
Resident Evil 7, Ocak 2017'de piyasaya sürüldü ve oyunculardan olumlu yorumlar aldı. Oyun dört yıl gibi uzun bir sürenin ardından hâlâ yılda 1 milyondan fazla satmaya devam ediyor. Capcom Avrupa COO'su Stuart Turner, bu rakamların...

Resident Evil 7, Ocak 2017'de piyasaya sürüldü ve oyunculardan olumlu yorumlar aldı. Oyun dört yıl gibi uzun bir sürenin ardından hâlâ yılda 1 milyondan fazla satmaya devam ediyor. Capcom Avrupa COO'su Stuart Turner, bu rakamların Resident Evil 7'nin devam eden başarısının ve kalitesinin bir kanıtı olduğunu söylüyor.

Turner, Games Industry'ye yaptığı açıklamada, "Resident Evil 7'nin çıkış yaptıktan yaklaşık dört yıl sonra küresel olarak yılda 1 milyondan fazla birim sattığını görüyoruz. Farklı pazarlarda çok daha uzun vadeli planlama yaparak, ilk 12 aydan sonra giderek daha önemli hale gelen platform indirim kampanyaları, Black Friday vb. gibi faktörleri değerlendirebiliriz." dedi.

Resident Evil 7, serinin en çok satan oyunu konumunda

Resident Evil 7, PS5, Xbox Series

Capcom'un geçtiğimiz ay açıkladığı rakamlara göre Resident Evil 7, serinin en çok satan oyunu olarak 8.5 milyon kopyaya ulaştı. Oyun önceki çeyrekte 200.000 kopya sattı ve serinin satışları toplamda 107 milyon oldu. Resident Evil Village'ın piyasaya sürülmesiyle birlikte, şirketin en çok satan oyun serisi için yeni rekorlar gelecektir. Capcom uzun bir aradan sonra ana seriye devam edecek. Yayıncı, Village'ın şimdiye kadarki en iyi en iyi hayatta kalma korku oyunu olacağını öne sürüyor. Ayrıca yeni nesil için geliştirilmiş özellikleriyle serinin en gerçekçi korku deneyimini oyuncularla buluşturacak.

Daha önce ortaya çıkan sızıntılar, Resident Evil 7'nin PS5 ve Xbox Series X/S güncellemesi alabileceğini öne sürüyordu. Ancak Capcom cephesinden henüz resmi bir duyuru gelmedi.