Resident Evil Village, bugüne kadarki en iyi hayatta kalma korku oyunu olacak

Resident Evil Village önümüzdeki ay piyasaya sürülecek ve oyunculara yeni nesil bir korku deneyimi sunacak. Capcom yapımcısı Peter Fabiano, şirketin popüler serinin yeni oyununu bugüne kadarki en iyi hayatta kalma korku oyunu olarak gördüğünü söyledi.

Resident Evil Village, yeni nesil için geliştirilmiş özellikleriyle serinin en gerçekçi korku deneyimini oyuncularla buluşturacak. Official PlayStation Magazine’e konuşan Fabiano, geliştirme ekibinin serinin en çok beğenilen oyunu olan Resident Evil 4‘ten ilham aldığını açıkladı. Yapımcı ayrıca Village üzerinde birkaç Resident Evil ekibinin çalıştığını ve bunun oyun için büyük fayda sağladığını belirtti.

Fabiano röportajında, “Village’ın tasarım ve planlaması, Resident Evil VII: Biohazard‘ın sonlarına doğru geliştiricilerimizin aklından geçiyordu. Ekip Ethan karakterine oldukça bağlı hale geldi, bu yüzden onun hikayesine devam etmek istediğimizi biliyorduk. Oyuncuların oyunu ana karakter Ethan Winters‘ın gözünden deneyimlemeye devam etmelerini istedik. Sonuçta bu, Resident Evil VII: Biohazard’ın devamı.” dedi ve yeni oyunda neden aynı karakterle devam ettiklerine ışık tuttu.

Resident Evil Village, RE4’ten çok fazla ilham aldı

Resident Evil 4 Remake

Yapımcı, Resident Evil ekipleri arasında sürekli bilgi paylaşımı yaptıklarını ve bu vizyonun Village’ı bugüne kadarki en iyi hayatta kalma korku oyunu haline getirmelerine yardımcı olduğunu belirtti. Fabiano, RE4‘ün yeni oyuna etkisine değinerek, “Resident Evil 4’ten çok ilham aldığımızı fark edeceksiniz. Ekip, gerçek anlamda özgün bir hissiyat yaratmak için çok çaba sarf etti. Sizi parmaklarınızın üzerinde yürütecek pek çok sürpriz var. Oyuncular bir mücadele, keşif ve bulmaca çözme dengesi bulacaklar.” şeklinde konuştu.

Fabiano, popüler Lady Dimitrescu ve üç kızı da dahil olmak üzere diğer karakterlerden de bahsetti ve tüm yaratıkların oyunun bağlamına uyacağına dair güvence verdi. Resident Evil Village’ın Maiden demosunda da karşımıza çıkan devasa kadın karakter Dimitrescu oyunculardan büyük ilgi gördü. Hatta oyunun sanat yönetmeni Tomonori Takano, hayranlardan gelen baskılara dayanamayarak Lady Dimitrescu’nun boyunu açıklamıştı.

Resident Evil Village, 7 Mayıs 2021’de PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC için gelecek. Oyun hakkında son detaylara buradan erişebilirsiniz.