Resident Evil 7 için PS5 ve Xbox Series X/S güncellemesi gelebilir

Capcom, heyecanla beklenen yeni oyunu Residen Evil Village üzerinde sıkı bir şekilde çalışıyor. Ancak şirketin korku serisi için sandığımızdan daha fazla planı olabilir. Resident Evil sızıntılarında iyi bir sicile sahip olan AestheticGamer, geliştiricinin Resident Evil 7 için yeni nesil PS5 ve Xbox Series X/S güncellemesi üzerinde çalıştığını bildirdi.

AestheticGamer’a göre Capcom, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Resident Evil Showcase sırasında paylaşmadığı başka projeleri de yürütüyor. Resident Evil 7’nin yeni nesil güncellemesi bunlardan biri. Geliştiricinin ayrıca yaklaşmakta olan Resident Evil Village için sanal gerçeklik bileşeni planladığı da bildiriliyor. Ancak VR modu üzerindeki çalışmaların şu an ne durumda olduğu bilinmiyor.

Capcom’un Resident Evil serisinin 25. yıl dönümüne özel planları var

Resident Evil Re:Verse

Capcom’un popüler korku serisinin 25. yıl dönümüne özel büyük planları var. Şirket, etkinlik sırasında Village’dan yeni detayların yanı sıra Resident Evil Re:Verse adlı yeni çok oyunculu oyununu duyurmuştu. Resident Evil 7’nin de bu önemli dönüm noktasında yeni nesil bir yükseltme alması sürpriz olmaz. Ayrıca Netflix’in animasyon filmi Resident Evil: Infinite Darkness da bu yıl ekranlara gelecek.

Tüm bunların yanı sıra Resident Evil 4 Remake projesinin oyunun gelişimi konusundaki anlaşmazlıklar ve ekip kadrosunda yaşanan büyük bir değişiklik nedeniyle durduğu bildirildi. Capcom’un etkinlikte yenilenen klasikten bahsetmemesinin nedeni bu olabilir. Elbette yeni nesil Resident Evil 7 güncellemesini şimdilik sızıntı olarak almakta fayda var. Kesin konuşabilmek için şirketin açıklamasını beklemek zorundayız.

Resident Evil 7 Biohazard, 2017 yılında PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülmüştü. Oyunun yeni nesil PlayStation 5 ve Xbox Series X/S sürümleri hakkındaki detaylar ortaya çıktığında sizlere bildireceğiz.