Mortal Kombat 11’in yeni tanrıçası Cetrion tanıtıldı

Mortal Kombat 11‘de alışılmışın dışında bir karakter olan Cetrion‘un kadroya katılmasıyla dövüş daha çetin bir hale gelecek. Centrion diğer karakterlerden farklı olarak doğal elementleri kontrol edebilen yaşlı bir tanrıça.

Yeni karakter Game Informer tarafından açıklandı ve web sitesine göre Cetrion’un hareket seti, birçok elementsel yetenek içererek Dünya ile olan bağlantısını vurguluyor.

Gösterilen fragmanda Cetrion elementleri kontrol edebilen bir tanrı olarak çok çeşitli hareketler sergiliyor. Rakibi yakalamak için bitki dallarını, rüzgar saldırısı, mermileri engellemek kayaları ve saldırmak için ateşi kullanabiliyor. Bunların kombinasyonları düşünüldüğünde çok çeşitli sandırılar ortaya çıkmış. İlerleyen zamanlarda karakterle ilgili daha fazla bilgi ortaya çıkacak. İşte Mortal Kombat 11’in yeni karakteri Cetrion:

Mortal Kombat 11’in son açıklanan karakterler arasında klon yeteneklerine sahip Noob Saibot, Mortal Kombat X’ten dönen Jacqui Briggs ve oyun için ilk DLC karakteri olacak ve Krypt modunda yer alacak Shang Tsung yer alıyor. Shang Tsung 90’ların bilindik Mortal Kombat filminin oyuncusu Cary-Hiroyuki Tagawa tarafından canlandırıldı!

Mortal Kombat 11 geliştiricisi NetherRealm Studios lansman sonrasında daha fazla içerik vadediyor. Stüdyo başkanı Shaun Himmerick’in Xbox dergisinin Nisan 2019 sayısında söyledikleri:

“Bazen açıkladığımız her şeyi unutuyorum ama bunu söyleyebileceğimi biliyorum. Evet, çünkü oyuna yeni içerikler eklemeye devam etmeyi ve lansman sonrasında oyunu desteklemeyi planlıyoruz. Oyuna ilk birkaç ay içinde eklenmesi planlanan özellikler oldukça harika. Daha fazlası gelecek.”

Mortal Kombat 11 PlayStation 4, Xbox One, PC ve Nintendo Switch platformları için 23 Nisan 2019’da yayınlanacak.