Noob Saibot Mortal Kombat 11 kadrosuna katıldı

NetherRealm Studios, Chicago Comic & Entertainment Expo 2019’da ve yaklaşan oyunları Mortal Kombat 11 ile ilgili bazı tanıtımlar yapıyor. Daha da önemlisi, geliştirici Noob Saibot‘un yeni oynanabilir karakter olduğunu ortaya çıkardı. Yani daha önce ortaya çıkan sızıntılar doğruydu.

Karakter fragmandan önce yanlışlıkla slaytlarda göründü. Ardından aşağıda izleyebileceğiniz tanıtımda Noob Saibot’un acımasız hareketlerinin yanı sıra Fatality’si de gösterildi. Noob Saibot aslında ilk Sub-Zero, ancak baş düşmanı Scorpion tarafından öldürüldü. Ninjaya benzeyen görünüşüyle ve düşmanlarını yarmak için kullandığı eşsiz kancasıyla tanınır:

Eğer karakteri daha önce görmediyseniz; Noob Saibot, Mortal Kombat 2’de oynanamayan bir karakter olarak ilk kez gösterildi ve konsollar için Ultimate Mortal Kombat 3’te oynanabilir karakter olarak yer aldı. İlginçtir ki, Noob Saibot’un ismi, serinin yaratıcıları Ed Boon ve John Tobias’ın soyadlarının tersten yazılışıyla ortaya çıktı.

Fragmanda düşmanların kafalarını tekmeleyerek ve abartılı bir Fatality’ye sahip olan bir karakter olarak görünüyor. Ama düşmanlarınızı yenmek için faydalı olabilir. Ayrıca etkinlikte gösterilen tek dövüşçü değildi. Shang Tsung da gelecek DLC karakteri olarak tanıtıldı.

Mortal Kombat 11, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için 23 Nisan’da yayınlanacak. Eğer oyunu ön sipariş verdiyseniz bu ayın sonlarında gerçekleşecek kapalı betaya da katılabilirsiniz.