Shang Tsung Mortal Kombat 11’in ilk DLC karakteri olacak

NetherRealm Studios, Noob Saibot’un Mortal Kombat 11 ile geri döndüğünü ilan ederken, bir başka eski dövüşçünün de gelişini onayladı. Usta büyücü Shang Tsung geri dönüyor ve Mortal Kombat 11’in ilk DLC karakteri olarak yer alacak.

Ayrıca Shang Tsung’u 1995’teki film uyarlamasında ve 2013’teki Mortal Kombat: Legacy’de oynayan Cary-Hiroyuki Tagawa canlandıracak. Dahası, Yaratıcı Yönetmen Ed Boon; Tagawa’nın The Krypt’ta oyuncu rehberi olacağını da açıkladı. Shang Tsung’un özellikleri, DLC’nin fiyatı ve çıkış tarihi gibi bilgiler açıklanmadı. Aslında genel olarak Mortal Kombat 11‘in lansman sonrası planları ya da Kombat Pack hakkında detaylar henüz ortaya çıkmadı. Oyunun resmi web sitesinde listelenen ayrıntılara göre, Kombat Pack zaman içinde en az 6 ek karakter getirecek. Shang Tsung dışındaki 5 karakterin kimler olduğu başka bir gizem. Ancak hayranların özellikle Spawn konusunda umutları tükenmiş değil.

Yeni karakterlerin ardından Mortal Kombat kadrosu şöyle: Baraka, Cassie Cage, D’Vorah, Erron Black, Geras (yeni kahraman), Jacqui Briggs, Jade, Johnny Cage, Kabal, Kano, Kotal Kahn, Noob Saibot, Raiden, Scorpion, Shang Tsung (DLC), Shao Kahn (ön sipariş bonus), Skarlet, Sonya Blade ve Sub-Zero.

NetherRealm Studios, 28 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında, Mortal Kombat 11’i PlayStation 4 veya Xbox One’da ön sipariş veren oyuncular için kapalı beta düzenleyecek. Beta sürümünde oyuncular Mortal Kombat 11 kadrosundan 5 karaktere erişebilecekler. Tam oyun 23 Nisan’da PS4, Nintendo Switch, PC ve Xbox One için yayınlanacak.