Monster Hunter: World 14 milyon satış rakamına ulaştı

Capcom, Monster Hunter: World‘ün yeni bir dönüm noktasına ulaştığını duyurdu. Popüler canavar avı oyunu dünya çapında 14 milyon kopya sattı ve Capcom’un bugüne kadarki en çok satan oyunu olarak etkileyici yükselişini sürdürdü. Yayıncı Monster Hunter’ın resmi Japonca Twitter hesabında haberi duyurarak kutladı.

Daha önce Monster Hunter: World hakkındaki son raporlar oyunun 17 Temmuz 2019 itibarıyla 13 milyon kopya sattığını bildiriyordu. Üç aydan kısa bir sürede Monster Hunter serisinin son oyunu 1 milyon kopya daha satmayı başardı. Elbette bu başarıda oyunun büyük genişlemesi Monster Hunter World: Iceborne’un da katkısı var. Oyunun ücretli genişlemesi pazardaki ilk haftasında 2.5 milyon satarak başlı başına başına inanılmaz ivme yakaladı.

Iceborne hem ana oyunun hem de genişlemenin alacağı yeni içeriklerle satışları önümüzdeki aylarda artırmaya devam edecektir. Iceborne’un ilk büyük içerik güncellemesi seride klasik bir canavar olan Rajang’ı oyuna taşıyacak. Son PS4 etkinlik listesine dahil edilen veriler doğruysa güncelleme beraberinde yeni bir sosyal özellikle birlikte yeni bir Volkanik bölge de getirebilir.

Monster Hunter World: Iceborne‘un büyük güncellemesi 10 Ekim’de PS4 ve Xbox One’a gelecek. PC oyuncuları genişemenin Ocak 2020’de yayınlanmasını bekleyecekler.