Monster Hunter World: Iceborne satışları 2.5 milyonu aştı

Monster Hunter: World’ün ilk büyük genişlemesi Iceborne geçtiğimiz hafta yayınlandı ve şimdiden dünya çapında önemli bir başarı yakaladı. Capcom’a göre genişleme 2.5 milyon gönderime ulaştı. Açıklanan rakamlar dijital satışları ve Master Edition’ın fiziksel ve dijital satışlarını baz alıyor. Bu başarılı performansın sadece PlayStation 4 ve Xbox One’da yayınlanan Monster Hunter World: Iceborne genişlemesini kapsadığını hatırlatalım.

Capcom‘un, Monster Hunter serisinin başarısını kutlamak için daha fazla nedeni var. Bugün itibarıyla (13 Eylül) serinin satışları dünya çapında 58 milyonu aştı. Ancak bu istatistik serinin son oyunu Monster Hunter: World’ün genel satış rakamları hakkında güncelleme içermiyor. Capcom’un en çok satan oyunları arasında zirveye ulaşan Monster Hunter: World’ün 17 Temmuz 2019 itibarıyla 13 milyondan fazla kopya sattığı açıklanmıştı.

Rakamlar şüphesiz önümüzdeki aylarda da hızla yükselmeye devam edecektir. Iceborne’un PC sürümü henüz yayınlanmadı ve büyük genişlemenin Ocak 2020’de platforma gelmesi planlanıyor.

Monster Hunter: World ilk olarak Ocak 2018’de konsollara geldi ve kısa sürede Capcom’un en büyük başarı hikayesine dönüştü. Iceborne’un PC platformuna gelmesinin ardından şirketin seriye nasıl şekil vereceği henüz bilinmiyor. DLC genişlemeleri ve ana oyuna gelecek güncellemeler olsa da ileriye dönük planları merakla bekliyoruz.