Hulk’ın Marvel’s Avengers karakter profili tanıtıldı

Marvel’s Avengers‘ın Gamescom sırasında gösterdiği yaklaşık 18 dakikalık oynanış demosunun yayınlanmasından bu yana Crystal Dynamics ve Square Enix Avengers kahramanlarının karakter profillerini tanıtıyor. Kaptan Amerika geçtiğimiz haftalarda görücüye çıktı ve şimdi de Avengers ekibinin en güçlü karakterlerinden yeşil dev Hulk karşımızda.

Aşağıda izleyebileceğiniz kısa videoda karaktere kısa bir bakış sunuluyor. Hulk’ın oyundaki karakter profili ve temel tasarımının yanı sıra Grey Hulk’a (Joe Fixit) dayanan takım elbiseli alternatif bir kostümü de gösteriliyor. Karakter profili son olarak Hulk’ın düşmanlarını ezip geçtiği görüntülerle sona eriyor. Marvel’s Avengers’ın standart tasarımlarını beğenmeyenler farklı kostümlere de yönelebilirler. Daha önce Kaptan Amerika için de Secret Empire kostümü gösterilmişti.

Marvel’s Avengers’ta Hulk’u canlandırmak için bir araya gelen üç oyuncu Twitter’da bazı detaylar verdi. Bruce Banner’ın ses sanatçısı Troy Baker karakterin bu versiyonunun önceki uyarlamalardan farklı olduğunu söylüyor: “Bruce hikayemizin duygusal yanında yer alıyor. Genellikle karakterlerle olan kırılgan ilişkileri, iç mücadelesini ön plana çıkarıyor.” Baker ayrıca Marvel’s Avengers’ın hayranların sevdiği hikaye çizgisi üzerine inşa edildiğini vurguluyor.

Bruce Banner’ın Hulk’a dönüşmesinin ardından seslendirmeyi devralan Darin De Paul, Hulk’u canlandırmanın “en saf haliyle hareket ediyor” gibi doğal hissettirdiğini belirterek: “Broadway & müzikal tiyatrodan geldiğimde bu büyük karakterin gerekliliği olarak büyük bir odayı sesimle doldurmayı öğrendim.” demişti.

Hulk’un hareket yakalama aktörü Hawk Walt ise minimal bir sahnede böylesine bir fiziksel bir karakteri oynamayı tartıştı. Walt: “Hulk son derece fiziksel bir karakter. Her şeyi yıkıyormuş gibi stüdyoda koşmayı çok sevdim. Kullandığımız setler ve aksesuarlar minimaldi, bu yüzden çok fazla hayal gücü kullanmak zorunda kaldık. Sette yaşadığım en eğlenceli zamanlardı. İnanılmaz!” dedi.

Square Enix, Marvel’s Avengers’ın kahramanlarını birer birer tanıtmaya devam ediyor. Kaptan Amerika ve Hulk’un ardından geriye Kara Dul, Thor ve Iron Man kaldı.

Marvel’s Avengers 15 Mayıs 2019’da PS4, Xbox One, PC ve Google Stadia’ya gelecek.