Kaptan Amerika’nın Marvel’s Avengers profili tanıtıldı

Oyunun E3 2019 duyurusundan beri Kaptan Amerika’nın Marvel’s Avengers’ta hayatta kalamayacağı açıkça belli oluyordu. Kahramanın ölümüne yol açan ve A-Day olarak bilinen olay oyunun demo gösterimi sırasında çok daha uzun bir önizleme aldı. Görüntülerden anlaşılacağı üzere Kaptan Amerika’nın Marvel’s Avengers’taki rolü A-Day ile kesilecek gibi görünüyordu.

Demonun sonunda Avengers’ın yası ve Kaptan Amerika onuruna dikilen heykel vardı. Ancak kahramanın oyundaki yaşamı bu kadar kısa ve kesin olmayabilir. Kaptan Amerika için yayınlanan yeni Karakter Profili videosunda karlı bir bölgede dövüş sahnesi yer alıyor. A-Day sırasında kesinlikle mümkün olmayan bir durum değil mi?

Karakter Profili kısa süre önce Marvel’s Avengers’ın resmi YouTube sayfasında yayınlandı. Sadece 35 saniye süren tanıtım kahramanın tasarımını çeşitli dövüş sahneleriyle tamamlıyor. detaylar kesinlikle nefes kesici:

Görüntülerde İkinci Dünya Savaşı’nın geri dönüşüne ya da kahramanın geçmişine dair bir iz yok. Bununla birlikte Kaptan Amerika A.I.M. robotlarına karşı mücadele veriyor. Bilim kurgu elbette Marvel’s Avengers dünyasında büyük rol oynayacak.

Tarihsel olarak bakıldığında A.I.M (Advanced Idea Mechanics) androidleri Kaptan Amerika’yı hedeflemek ve yok etmek için tasarlandı. Anlaşılan Crystal Dynamics’in yeni oyununda da durum böyle olacak. Çizgi roman tarihiyle çakışan kararsızlık göz önüne alındığında Marvel’s Avengers’ta A-Day’in ölümle sonuçlanacağı kesin olmayabilir.

Karakter Profilinde dikkat edilmesi gereken birkaç şey daha var. Öncelikle kahramanın profil ekranına göre doğum tarihi 4 Temmuz 1920 olarak görünüyor. 1920 yılı daha çok çizgi romanlara yaklaşıyor. Marvel Sinematik Evren’deki doğum yılı ise 1918 olarak biliniyor.

Ayrıca tanıtımda kısa bir süre olsa da Kaptan Amerika‘nın kostümünün değiştiği dikkat çekiyor. Tanıtımlarda görülen varsayılan Marvel’s Avengers kıyafetinin yanı sıra 18. saniyede farklı bir kostüm giydiği görülüyor. Bu alternatif bir kostüm mü olacak yoksa oyuna lansman sonrasında mı eklenecek?

Marvel’s Avengers 15 Mayıs 2020’de PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye gelecek.