BioWare, Spider-Man’deki ‘su birikintilerine’ gönderme yaptı

Heyecanla beklenen Marvel’s Spider-Man oyunu hakkında geçtiğimiz günlerde tartışma patlak verdi. Bazı takipçiler Insomniac Games’in, Spider-Man’in grafiklerini düşürdüğünü, paylaşılan görsellerdeki su birikintisinin (aşağıda) küçüldüğünü iddia ediyordu. Anthem’in geliştiricisi BioWare, PAX West 2018 panelinde bu durumu diline doladı.

BioWare, Anthem görseliyle Marvel’s Spider-Man’i tiye aldı

Geçtiğimiz günlerde internette çıkan tartışmalar oyundaki su birikintisinin boyutunda azalma olduğunu ve Spider-Man‘ın E3 demosuna göre bazı aydınlatma değişiklikleri yapıldığını iddia ediyordu. Daha sonra Insomniac Games‘in Topluluk Yöneticisi James Stevenson bu değişime cevap vermiş ve iddiaları yalanlayarak sert bir şekilde reddetmişti.

Bioware Anthem spider-man

BioWare, PAX West 2018 panelinde yukarıdaki Anthem görselini sergileyerek tartışmalara eğildi.
Yapımcı Michael Gamble: “Yani bu ekran görüntüsünde açıklayacak çok şey var, ama en önemlisi zeminin ortasında bir su birikintisi olduğunu göreceksiniz.” açıklamasıyla izleyicileri güldürdü. Gamble, “Devam etmeden önce belirtelim, yüzde 98 ihtimalle su birikintisi değiştirilecek, taşınacak ve azaltılacak.” diyerek esprisine devam etti.

Marvel’s Spider-Man‘deki bu değişikliklerin oyuncular üzerindeki etkisi ne olacak, oyun üzerinde başka değişiklikler yapılacak mı göreceğiz.

Bu arada BioWare PAX 2018’de Anthem için demo tarihini ve DLC detaylarını açıkladı. Açıklamaya göre Anthem’in hikaye DLC’leri tüm oyunculara ücretsiz olarak sunulacak.