Spider-Man’in grafiklerinin düşürüldüğü iddia ediliyor!

Marvel’s Spider-Man önümüzdeki hafta yayınlanacak ve oyuncular sabırsız. Bazı oyuncular Insomniac Games’in Spider-Man’in görsellerini düşürdüğünü, bunun daha küçük su birikintilerine ve diğer algılanan sorunlara yol açtığını iddia ediyor.

Marvel’s Spider-Man’in grafikleri düşürüldü iddiası!

Reddit’te Ghulam_Jewel tarafından paylaşılan bir görsel, Spider-Man‘in E3 görüntülerini ve yayınlanan ekran görüntülerini karşılaştırıyor. Konu şimdiden binlerce oy ve yoruma ulaştı. Reddit kullanıcıları, yayınlanan görüntülerin, sunulan görsellerden daha kötü görünüp görünmediğini tartışıyor. Ama su birikintisinin küçültülmüş olduğu konusunda herkes hemfikir.

Marvel's Spider-Man marvel's spider-man

Bu durumun oyunu satın alacak oyuncuların kararı üzerinde etkisi olup olmayacağı bilinmiyor. Kimisi bu sebeple Marvel’s Spider-Man‘i satın almamanın saçma olduğunu düşünürken, diğer bir kesim bu durumdan oldukça rahatsız.

Twitter’daki şikayetler bir haftadan fazla süredir devam ediyor, ilk yorumlardan bazıları; yayıncıların grafikleri aşağı çekerek ve su birikintilerini küçülerek kaynak kullanımı ile kare hızını sabit tutmaya çalıştığını öne sürüyordu. Insomniac bu iddiaları reddetti:

Marvel's Spider-Man marvel's spider-man

Insomniac Twitter’da Marvel’s Spider-Man‘in grafiklerin düşürüldüğü iddiasına: “Sadece su birikintisinin boyutunda bir değişiklik, düşürme sayılmaz.” cevabını verdi. Aynı Twitter konuşmasında, bir başka hayran Spider-Man’in kostümü ve gölgesinin, çevredeki diğer birçok şeyle birlikte düşürüldüğünü iddia etti. Topluluk Yöneticisi James Stevenson, kişisel hesabından verdiği cevapta iddiaları reddetmekle kalmadı ve tepki gösterdi:

Spider-Man grafik tartışması marvel's spider-man

“Sana teknik ve mühendislik ve sanat çalışanları ile konuştuğumu söylüyorum ve final yapısından güncel koduna baktım. Düşürme YOKTU.” diye yanıtladı. Stevenson, Marvel’s Spider-Man grafiklerindeki çoğu farklılığın güneşin pozisyonundan kaynaklandığını açıkladı. Başka bir yerde de, Stevenson su birikintisinin basitçe taşındığını ve Spider-Man kostümünde düşüş algılanmasının da kısmen video sıkıştırmadan kaynaklandığını iddia etti.

Son olarak, söz konusu su birikintisinin performans değil, tasarım, kullanılabilirlik ve/veya sanatsal nedenlerden ötürü değiştirildiğinden “oldukça emin olduğunu” söyledi.

Oyuncuların, Marvel’s Spider-Man PlayStation 4 için 7 Eylül’de yayınlandığında ne tür değişikler görebileceği merak konusu.