Anthem’in hikaye DLC’leri tüm oyunculara ücretsiz olacak

BioWare, Anthem‘in PAX West 2018 panelinde, oyunun lansman sonrası hikaye DLC içeriğinin tüm oyuncular için ücretsiz olacağını belirtti. Geliştirici, topluluğunu bölmek istemediğini ve daha önce de belirtildiği gibi, yalnızca kozmetik ürünlerin satın alınabileceğini söyledi.

Anthem’de ganimet ve eşya kutuları yok

İdari yapımcı Mark Darrah: “İlk olarak, yağma kutuları yok” diyerek Anthem’in eşya kutularına sahip olmayacağını açıkladı.

“Ödeyebileceğiniz bazı kozmetik envanterleri olacak ama aynı zamanda kazanılabilir olacaklar. Hikaye anlatımı için topluluğu bölmek istemiyoruz, insanların aynı hikayeleri deneyimlemelerini istiyoruz, böylece bunların hiçbiri kilitli olmayacak.”

Anthem anthem

Oyun sonu içeriği, takım çalışmasını ve oyunun en zorlu düşmanlarına karşı planlamayı gerektiren zorlu dört oyunculu hedefler içeriyor. Bu mücadelelerde üst düzey donanım ve silahlar kazanılabilecek. Ayrıca, CinemaBlend ile yapılan bir röportajda Darrah, Anthem DLC’lerinin karakter hikayelerini geliştirmeye devam edeceğini söyledi:

“Anthem’de hikaye ve ek karakter içerikleri yayınlayacağımızdan dolayı, karakteri daha önce yapmadığımız bir şekilde ileriye taşımaya devam edebiliriz”

Anthem 22 Şubat 2019’da PlayStation 4, Xbox One ve PC’de yayınlanacak. 1 Şubat’ta tüm oyunculara açık bir demo düzenlenecek.