PlayStation 5’in yakında ön siparişe açılabileceğini gösteren paylaşım

PlayStation 5’in tasarımının ve özelliklerinin açıklanmasının ardından çıkış tarihi ve fiyatıyla ilgili detaylar merakla bekleniyor. Sony’nin yakında konsola olan talebi ölçmek için ön siparişleri başlatabileceği konuşuluyordu. Walmart Kanada’nın yaptığı bir paylaşıma göre PS5 yakında ön siparişe açılabilir.

Perakende mağazası, Walmart Canada Gaming Twitter hesabından yaptığı paylaşımda PlayStation 5 ön siparişlerinin yakında geleceğine işaret etti. Ayrıca yeni nesil konsolu bekleyenlerin ilk günden haberdar olması için bir kayıt sayfası açtı. PS5’i önceden satın almak isteyenler çok beklemeyecek gibi görünüyor.

PlayStation 5 ön siparişlerine yönelik yapılan paylaşım:

Walmart, yaptığı paylaşımda, “PS5 ön siparişlerine hazır mısınız? PlayStation 5‘i ilk günden güvenceye almak için güncellemelere kayıt olup takipte kalın.” ifadeleri yer aldı. Şirket ayrıca kullanıcıların mail adresleriyle kayıt olabileceği bir sayfa paylaştı.

Perakendecinin PS5 ön siparişlerine yönelik paylaşımı, yakında Sony’den beklenen duyurunun gelebileceğine işaret ediyor. Walmart Kanada, daha önce oyun sızıntılarıyla sıklıkla gündeme geldi. Bu nedenle yeni nesil konsolun ön siparişi hakkında ipucu vermiş olabilir. Söz konusu Twitter hesabı, 22 Temmuz’da da Xbox Series X ön siparişleri hakkında benzer bir paylaşım yapmıştı.

PlayStation 5, PS5, ön sipariş playstation 5

Aslına bakılırsa PlayStation 5 ön siparişlerinin ne zaman açılacağını öğrenmek için herhangi bir e-posta listesine kaydolmanız gerekmiyor. Sony, ön sipariş detaylarını önceden duyuracaklarını açıklamıştı. Yani konsol devinden bir bildirim gelmeden rastgele açılmayacak. Ayrıca şirketin PS5 ön siparişlerini kişi başı tek bir konsolla sınırlandırabileceği ortaya çıkmıştı. Walmart gibi diğer perakendecilerin bu sınırlamalara uyup uymayacağı bilinmiyor.

Sony’nin bir sonraki State of Play canlı yayınını 6 Ağustos’ta gerçekleştireceği iddia ediliyor. Söylentiler doğruysa şirket, PlayStation 5 ön siparişleri hakkında detayları yakında açıklayabilir.