Epic Games Fortnite dansı yüzünden yine davalık oldu

Epic Games Fortnite dansı yüzünden yine davalık oldu
Yine bir başka ünlü, Epic Games ile yasal yollardan karşı karşıya geldi. Bu sefer, Fortnite geliştiricisinin dans hareketlerini izinsiz kullandığını iddia eden James "BlocBoy JB" Baker yasal olarak hakkını arayacağını açıkladı....

Yine bir başka ünlü, Epic Games ile yasal yollardan karşı karşıya geldi. Bu sefer, Fortnite geliştiricisinin dans hareketlerini izinsiz kullandığını iddia eden James "BlocBoy JB" Baker yasal olarak hakkını arayacağını açıkladı. Baker'a göre oyunda yer alan "Hype" dansı, onun "Shoot" müzik videosunda kullanılan dansın açıkça bir kopyası.

İlginç bir şekilde, dava tam da dans için telif hakkını alırken açıldı. Bir faydası olup olmayacağını göreceğiz. Baker daha önce de Fortnite'taki danstan şikayet etmişti, ancak şimdiye kadar herhangi bir yasal işleme başvurmamıştı. İşte sözü edilen dansın yer aldığı video:

Fortnite'ta kullanılan danslar Epic Games'in uzun süredir başını ağrıtıyor. Her şey, rapçi 2 Milly'nin "Milly Rock" dansının oyunda izinsiz kullanıldığını iddia ederek Fortnite geliştiricisine dava açmasıyla başladı. Ardından Alfonso "Carlton Banks" Ribeiro ve Backpack Kid de Epic'e karşı "imza" dansları için yasal işlem başlattılar. Son, oyunda dans hareketlerini kullandığı için Epic'i dava etmeye karar veren "Turuncu Gömlekli Çocuk" ve annesi var.

Şu anda Fortnite danslarına açılan bu davaların nasıl sonuçlanacağı henüz bilinmiyor. Sonuçlar kesinlikle sektörün ilerleyişinde bir standart oluşturacak. Elbette, davaların ne tür sonuçları olacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Yeni Fortnite v7.20 içerik güncellemesi yakın zamanda yayınlandı ve kendinizi bir kardan adam olarak gizleyebilme Sinsi Kardan Adam yeteneğini getirdi.