PlayStation 5 aksesuarlarının fiyatları açıklandı

Sony, dün gece gerçekleştirdiği etkinlikte PlayStation 5 konsollarının fiyatlarını ve çıkış tarihini sürpriz bir şekilde açıkladı. Etkinliğin ardından yeni nesil konsollar ve aksesuarları ön siparişe açıldı. Böylece konsolla birlikte piyasaya sürülecek aksesuarların fiyatları da belli oldu.

Yeni nesilde PlayStation 5 ile birlikte oyun deneyimini daha sürükleyici hale getirecek aksesuarlar da önemli rol oynayacak. Sony, Haziran ayındaki etkinlikte DualSense kontrol cihazının yanı sıra Pulse 3D kablosuz kulaklık, PS5 medya kumandası, HD kamera ve DualSense şarj istasyonunun geleceğini duyurmuştu. Aksesuarların fiyatlarını artık biliyoruz. Cihazlar, dünya çapındaki çeşitli perakendecilerde ve PlayStation resmi mağazasında ön siparişe açıldı.

PlayStation 5 aksesuarları, fiyat

PlayStation 5 aksesuarlarının fiyatları ne kadar?

  • DualSense kablosuz kontrol cihazı: 69,99 dolar/ 69,99 euro
  • PULSE 3D kablosuz kulaklık: 99,99 dolar / 99,99 euro
  • HD Camera: 59,99 dolar / 59,99 euro
  • Medya Kumandası: 29,99 dolar / 29,99 euro
  • DualSense Şarj İstasyonu: 29,99 dolar / 29,99 euro

PlayStation 5 aksesuarlarının özelliklerine de kısaca değinelim. DualSense kontrol cihazını artık bilmeyen yok. Yeni nesil oyun kolu sürükleyici bir deneyim için dokunsal özellikler sunacak. PULSE 3D kablosuz kulaklık ise, PS5’in Tempest 3D Ses teknolojisine özel olarak tasarlandı. Kulaklıkta 3D ses desteği ve çift gürültü önleyici mikrofon bulunuyor. HD kamera, çift 1080p lens ile PS5 üzerinde sorunsuz bir şekilde oyun videoları ve yayınlara kendinizi eklemenizi sağlayacak. Medya kumandası, konsolda oynatılan medyayı kontrol etmenize ve akış servislerine kolaylıkla erişebilmenize olanak tanıyacak. DualSense Şarj İstasyonu‘nda iki adede kadar DualSense kablosuz kontrol cihazını konsolunuza bağlamadan aynı anda şarj edebileceksiniz.

PlayStation 5 aksesuarları, vergilerle birlikte ülkemizde oldukça yüksek fiyatları bulacak gibi görünüyor. Sony, dün gerçekleştirdiği canlı yayın etkinliğinde konsolların çıkış tarihini ve fiyatlarını da açıkladı. PS5 kademeli olarak farklı bölgeler için iki farklı tarihte piyasaya sürülecek. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.