Cyberpunk 2077 satışları konsollarda varlık gösteremiyor

Cyberpunk 2077 büyük umutlarla piyasaya sürüldü, ancak oyunun lansman dönemine hatalar ve peformans sorunları damga vurdu. Öyle ki Sony, CD Projekt RED’in aksiyon RPG oyununu yaklaşık iki ay önce PlayStation Store‘dan geçici olarak kaldırdı. Dolayısıyla oyunun konsollardaki satışları önemli ölçüde düştü.

Pazar araştırma şirketi NPD’nin raporuna göre Cyberpunk 2077, ABD’de Ocak ayının en çok satan 20 oyunu arasına giremedi. Aralık ayında oyuncularla buluşan oyun, ön siparişler ve lansman dönemindeki hızlı başlangıç sayesinde iyi bir gelir elde etti. Ancak Cyberpunk 2077’nin satışlarının çoğu artık PC‘den geliyor ve gelecekteki performansı şu anda belirsiz görünüyor.

CD Projekt RED’in dijital satış verilerini resmi olarak NPD ile paylaşmıyor. Yine de PlayStation oyuncularının Cyberpunk 2077’yi çevrimiçi satın alma imkânına sahip olmadıkları düşünüldüğünde, rakamların düşeceğini tahmin etmek zor değil. Diğer yandan Games Industry‘nin raporuna göre Cyberpunk 2077, Ocak ayında İngiltere’de en çok satan kutulu oyunlar arasına da giremedi.

Cyberpunk 2077 Keanu Reeves

Eğer CD Projekt RED topluluğun gönlünü alamazsa Cyberpunk 2077, The Witcher III: Wild Hunt’ın performansından çok uzak kalabilir. Oyunun PlayStation Store‘a ne zaman döneceği bilinmiyor. Stüdyo, oyunu geri getirmek için Sony ile birlikte çalıştıklarını söylese de net bir tarih vermedi. Geliştirici geçtiğimiz ay oyunu baştan aşağı elden geçiren 1.1 yamasını yayınladı ve ikinci büyük yama bu ayın ilerleyen günlerinde gelecek.

Cyberpunk 2077 için ilk ücretsiz DLC’nin 2021’in başlarında geleceği ortaya çıkmıştı. Ancak CD Projekt RED’den henüz ses çıkmadı. Muhtemelen geliştirme ekibi şu anda oyunu düzeltmeye odaklandı ve en azından ikinci büyük yama gelene kadar sessizliğini koruyacaktır. Son olarak CDPR hacklenmesinin ardından oyunun kaynak kodları geçtiğimiz günlerde satıldı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.