Cyberpunk 2077 için ilk büyük güncelleme yayınlandı

CD Projekt RED’in Cyberpunk 2077 için vadettiği ilk büyük güncelleme sonunda yayınlandı. Hata düzeltmelerine, çökme sorunlarına ve kararlılığa odaklanan 1.1 yaması, Steam’de 6,7 GB ve konsollarda 17 GB’lık boyutlarda geldi. Güncelleme, oyuna yaşam kalitesi iyileştirmeleri veya yenilikler getirmedi.

CD Projekt RED, ilk güncellemenin odak noktasının kararlılığı artırmak, çökmeleri azaltmak ve daha kapsamlı hata düzeltmeleri için zemin hazırlamak olduğunu söylüyor. Cyberpunk 2077’nin 1.1 yaması özellikle konsol sürümlerini daha oynanabilir duruma getirmeyi amaçlıyor. Geliştirici, önümüzdeki ay yayınlamayı planladığı 1.2 yaması üzerinde çalışmalara başladı.

Cyberpunk 2077 baştan aşağı elden geçirildi

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 için gelen ilk büyük güncelleme, oyundaki çeşitli sistemlerde bellek kullanımını iyileştirdi. Ayrıca karakterler, etkileşimler, gezinme, oyun içi videolar (haberler, tv vb.), bitki örtüsü, lazer efektleri, mini harita, cihazlar, yapay zeka, trafik, çevresel hasar sistemi ve GPU ile ilgili düzeltmeler yapıldı. Oyunun yükleme-kaydetme, oyunu başlatma-kapatma ve daha birçok işlevine düzeltmeler uygulandı. Tüm bunların yanı sıra görevler, açık dünya, kullanıcı arayüzü, görseller ve başarımlarla ilgili sorunlar da elden geçirildi.

PlayStation 4 ve Xbox One oyuncuları, oyunda en çok sorunu yaşayan kesim olmuştu. Yeni yama PS4’te çökme sorunlarına odaklanırken; Xbox One’da karakter oluşturma, aynalar, tarama, menüler, envanter ve harita için geliştirilmiş bellek kullanımına yoğunlaşıyor. Kısaca CD Projekt RED Cyberpunk 2077’yi baştan aşağı elden geçirdi. Geliştirici daha önce sorunlara yönelik üç güncelleme daha yayınlamıştı. Oyun hala PlayStation Store‘a hala geri dönmedi, ancak sorunların düzeltilmesinin ardından büyük olasılıkla geri dönecektir.

Cyberpunk 2077 için yayınlanan 1.1 güncellemesinde yapılan düzeltmelerin ve iyileştirmelerin tam listesine buradan ulaşabilirsiniz. Şubat ayına planlanan ikinci büyük güncelleme geldiğinde detayları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!