Black Lives Matter PS4 teması ücretsiz olarak yayınlandı

PlayStation 5 için geri sayım başladı. Yeni nesil konsol önümüzdeki ay ülkemiz de dahil olmak üzere tüm bölgelerde küresel lansmanını yapmış olacak. PS5 hazırlıkları tam gaz devam etse de Sony, PS4 kullanıcılarını ihmal etmiyor. Ücretsiz Black Lives Matter PS4 teması ile ırkçılığa karşı desteğinizi gösterebilirsiniz.

Black Lives Matter PS4 teması, aşağıda görebileceğiniz üzere siyah üzerine sarı çizgilere sahip statik bir tema. Üst menüye geçildiğinde görüntü, üzerlerinde “#BLM” karakterleri olan dört dikey gri çizgiye dönüşüyor. Tema ayrıca sarı ve siyah renklerle uyumlu şekilde eşleşen PS4 sistem simgelerine sahip. Ancak tema statik olduğu için herhangi bir özel ses efekti veya arka plan müziği içermiyor.

Irkçılığa karşı duruşunuzu PS4 temanızla gösterebilirsiniz

Black Lives Matter, PS4 teması

Sony, siyahi George Floyd’un ABD’de polis tarafından öldürülmesinin ardından Black Lives Matter hareketine desteğini gösterdi. Şirket, 4 Haziran’da planlanan PS5 tanıtım yayınını bir hafta erteledi ve ırksal adaletsizliğe karşı seslerin duyulmasını sağlamak için Twitter hesabını kararttı. Ayrıca sistematik ırkçılığı ve siyahi topluluğa karşı şiddeti kınayan bir bildiri yayınladı.

Ücretsiz PS4 teması, birçok oyun şirketinin ırkçılığa karşı tepkisini göstermesinin ardından Black Lives Matter’ı desteklemek için yeni bir seçenek olarak geldi. Daha önce Destiny 2, Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone ve NBA 2K20 gibi oyunların geliştiricileri gerek yükleme ekranları, gerekse oyun içi öğelerle tepkisini göstermişti. Siz de ırkçılığa karşı tutumunuzu bu temayla gösterebilirsiniz.

Tüm dünyaya yayılan Black Lives Matter hareketine destek olarak tasarlanan ücretsiz PS4 temasına buradan erişebilirsiniz. Ayrıca temayı gösteren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Black Lives Matter PS4 teması:

Bu arada Sony’nin PlayStation 5 kullanıcı arayüzünü sergilediği videoyu buradan izleyebilirsiniz. PS5’in yeni nesil arayüzü oyunlar arasındaki geçişi hızlandırmak ve kesintisiz bir deneyim sunmak için tasarlandı. Konsol devi, kullanıcıların oyun oynamaya daha fazla vakit ayırabilmeleri gerektiğini savunuyor. Ayrıca PlayStation Store mağazasında köklü değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Detaylara buradan erişebilirsiniz.

yorum Yap