Yeni Call of Duty oyunu bugün tanıtılacak

Call of Duty resmi Twitter hesabı, bu yılın yeni oyunu olduğu düşünülen Call of Duty: Modern Warfare için tanıtım yayınladı. Yeni oyuna ilişkin duyurular yolda. Gösterim bugün resmi Call of Duty YouTube hesabındaki bir canlı yayın etkinliğinde TSİ 20.00’da yapılacak.

Yeni oyun için söylentiler, teoriler ve sızıntılar bitmek bilmedi ve şimdiye kadarki ipuçları bir araya getirildiğinde Modern Warfare serisine gelecek bir oyun olacağı ortaya çıkıyor. Ne yazık ki yeni oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek için akşam yapılacak canlı yayına kadar beklememiz gerekecek.

Twitter’dan yapılan tanıtıma geri dönecek olursak, paylaşımda bir telsiz konuşması yapılıyor: “Bir problemim var. Her yerde olabilirler. Ne bilgi verebilirsin?”. Sanki konuşan kişi daha çok uzay gemisinde bir Alien saldırısı altındaymış gibi hissettirdi. Elbette serbest çağrışım, konumuzla alakası yok.

Serinin en yeni oyunu olan Call of Duty: Black Ops 4, 12 Ekim 2018’de çıktı ve serinin temel özelliklerinden biri olan tek oyunculu hikayeyi kaldırdı. Cesurca bir hamle olmasına rağmen bugüne dek Call of Duty oyunlarında görüen en büyük haritayı içeren battle royale modu Blackout övgü topladı. Belki de oyuncuların özlem duyduğu hikaye modu yeni oyunla tekrar dahil edilebilir. Hele ki Call of Duty: Modern Warfare ise buna kesinlikle değer.

Call of Duty serisinin son oyununu merak ediyorsanız 30 Mayıs’taki canlı yayın gösterimini sitemiz üzerinden yayınlayacağız.